Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138160)

Radek_84 24-08-2011 19:06

Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Witam wszystkich, od kilku dn jestem posiadaczem Forda FOCUSA 1,6 115KM - benzyna 3D. To tak w ramach wstępu. Przy kupnie sprzedający powiedział mi że trzeba założyć sprężynę pedału sprzęgła bo mu się zerwała. Myślę sobie nic prostszego, w końcu skończyłem samochodówkę, później polibudę na budowie maszyn :). Okazało się, ze temat nie jest tak prosty"/. Przeszukałem internet i natrafiłem na stronkę na której jest fajnie opisana instrukcja założenia owej sprężynki :) poniżej wkleję link, może sie komuś przyda :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam
PS jutro spróbuje ją założyc

kawiecDIY 25-08-2011 09:29

Re: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Witam
sprawa nie jest latwa, ja co prawda mam diesla ale sam nie dalem rady i musialem oddac auto wczoraj do ASO za wymiane wzieli 91 zl brutto + 20 z haczykiem za komplet sprezynek zajelo im to wczoraj okolo 4 godz a dzisiaj 30 min bo chlopak zapomnial przykrecic paru nakretek i latal mi caly pedal, dlatego dzis byla reklamacja ale juz wszystko jest ok ( mam nadzieje ). Wymiane robilem na Oplotki i gdybys chcial to mam zbedna sprezyne do benzynki bo w zestawie sa do diesla i PB.

Radek_84 29-08-2011 21:31

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Dzięki kawiecDIY, wymieniłem sprężynkę choć nie obyło się bez problemów (rozwaliłem sobie dość mocno paluch przy wyjmowaniu monet z zwojów sprężyny :)) Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji powyżej. Słuchaj mi została z kompletu sprężyna do diesla to może byśmy się wymienili bo nie wiadomo czy za jakiś czas znów nie będzie trzeba wymieniać :) jakby co to pisz na prv to się zgadamy

pwlsrs 23-11-2012 18:21

Re: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Witam, właśnie jestem po "przejściach" ze sprężyną. Napiszę krótko. Dawno nie miałem okazji wyrzucić z siebie tylu niecenzuralnych słów przy robocie pod adresem baranów z forda i jego samego.
Ja uwinąłem się w jakieś 1.5h.
Mam 3 uwagi:
- zdjęcia i info z linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pomagają,
- wsadźcie tyle podkładek, monet itp. ile dacie radę włożyć,
- ja dodatkowo zdemontowałem ten fragment deski w którym jest wtyczka do podłączenia ELMa, dzięki temu miałem miejsce aby włożyć rękę. Nie ukrywam że bez tego chyba bym się poddał. Mimo to jest cholernie ciasno i gdyby nie fakt że jestem szczupły nie dałbym rady. Niżej zdjęciem z zaznaczonym otworem przez który można dostać się ponad pedał sprzęgła.
https://lh4.googleusercontent.com/-q...123_181517.jpg

Gdyby ktoś potrzebował sprężynę do diesla to mam na zbyciu.

toster78 16-10-2013 18:03

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Witam,mam takie pytanie bo w tym zestawie naprawczym sa 2 sprężyn.jedna jest z plastikowym łebkiem:)to jest mozliwość wymiany bez demontażu całego pedalu,jest tam chyba 3 srubki.Miał ktoś okazje to wymieniać?

FS751 21-11-2013 20:09

Odp: Re: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Cytat:

Napisał pwlsrs (Post 1909966)
pwlsrs

Witaj,

Czy masz może jeszcze tą sprężynkę do diesla?

2marekm 05-01-2015 16:17

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Jak by ktoś potrzebował do diesla, proszę na PW.

Garaż102 02-06-2015 21:22

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Jak wymienić sprężynę w plastikowej obudowie, pod pedałem sprzęgła w dieslu Focus

Naso 25-05-2016 14:13

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Witam,
mi też udało się wymienić sprężynkę sprzęgła (Focus II benzyna) Nie jest łatwo się poskładać i tam dostać (mam 188cm wzrostu :-) ) ale dałem radę. Korzystając z powyższych porad zajęło mi to około godziny, ale nie demontowałem deski.
Jeśli ktoś potrzebuje sprężynkę do diesla, proszę o wiadomość.

Juri83 05-06-2019 19:42

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Witam wszystkich, czeka mnie wkrótce wymiana właśnie tej sprężynki w mk2 1.6 benzyna, czy mógł by ktoś z was wrzucić kilka fotek, filmik lub porady jakiś narzędzi najlepiej użyć i jak podejść do tematu aby wymiana poszła sprawnie? nie ukrywam że warunki mam kiepskie i zamierzam wymieniać pod blokiem :) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ! :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.