Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169223)

Zwil 08-11-2012 12:46

Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Witam,
Nie wiem czy to normalne czy nie, ale jakos w ostatnim 1,5 roku zapisuje sobie co ile wymieniam żarówki H7 w focusie mk1. Zarówki hella i magneti wytrzymywaly ok. pol roku, teraz wlozylem SCT i wytrzymala 3,5 misiaca, zaznaczam ze szkła nie dotykam rekami, wiec wymiana jest prawidłowa. Czy to jest normalne czy nie a jezeli nie co to za usterka. dzieje sie tak w obu lampach, zaznaczam ze w jednej z lamp plastikowa obudowa wtyczki jest troche peknieta i jeden z kabelków nie jest zasłoniety, no ale jakby zasniedzial to by wogole nie swiecilo, prosze o info i pomoc

mojmistrz 08-11-2012 18:48

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
A nie masz gdzieś zwarcia ? Może właśnie ten odsłonięty kabel jest przyczyną.

majek32 08-11-2012 18:54

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Niestety ale wg. mnie żarówki H7 nigdy nie grzeszyły żywotnością. Miałem takie w Fiescie, Yarisie teraz w Foce i zawsze to samo. Ostatnio do Foki kupiłem mocniejsze tzn. więcej swiatła miały dawać i tak było i owszem.Padły po ok 4-5 miesiącach

Zwil 09-11-2012 11:04

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Cytat:

Napisał mojmistrz (Post 1902327)
A nie masz gdzieś zwarcia ? Może właśnie ten odsłonięty kabel jest przyczyną.

jakby gdzies zwarcie było to by sie dzialo cos ze swiatłami ze cos by nie swieciło itp. itd.
Jakieś widocznie lepsze zarówki trzeba kupic tylko jakie?

fanatyk81 10-11-2012 08:02

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Cytat:

Napisał Zwil (Post 1902703)
jakby gdzies zwarcie było to by sie dzialo cos ze swiatłami ze cos by nie swieciło itp. itd.
Jakieś widocznie lepsze zarówki trzeba kupic tylko jakie?

to samo mialem w moim MK1. najdluzej wytrzymywaly jakies zwykle, uznanej marki, zarowki. nie jakies +300% itd...
ja problem rozwiazalem swiatlami do jazdy dziennej. od ponad 2 lat nie wymienialem zarowki h7.

pzdr

wojtas1980 11-11-2012 13:33

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Nie jest to wina samych żarówek a tego że większość kloszy w H7 jest z plastiku i odprowadzanie ciepła jest bardzo słabe.

kacper69 11-11-2012 20:18

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Spróbuj kupić żarówki "long life" , Philips takie robi.
Na opakowaniu jest info, że gwarancja jest na rok.
Spytałem sprzedawcę, czy ją uzna , powiedział że tak.
Kupiłem, jeżdżę już drugi rok , a one świecą :)

bartstep 12-11-2012 13:33

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
W Focusach MK1 byl stosowany wredny regulator napiecia, ktory przez pierwsze kilka sekund po uruchomieniu samochodu mial za zadanie szybkie doladowanie aku (z tego co stracil na rozruch). W instalacji pojawia sie wtedy napiecie rzedu 16V (nie wiem co za medrzec to wymyslil). Niestety takie napiecie jest zabojstwem dla zarowek.
Moja rady:
1. nigdy nie odpalaj silnika i nie gas z wlaczonymi swiatlami. Skoki napiecia przy tych operacja skracaja skutecznie zycie zarowkom. (Niestety posiadacze wersji ze stale wlaczonymi swiatlami maja przechlapane).
2. Wstrzymaj sie przez kilkanascie sekund od uruchomienia (a szczegolnie pierwszego) od zapalania swiatel.

Zwil 16-11-2012 10:38

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Dzieki wszystkim za porady, niestety nie zwracałem zbytniej uwagi aby wylaczac swiatla przed zgaszeniem silnika, robilem często na odwrót, zobaczymy spróbuje je gasic tak jak mówicie i z atymi zarówkami long life tez popatrze.

mario704 16-11-2012 10:50

Odp: Szybko palące sie H7-SCT,magneti marelli,hella
 
Jedne z tańszych NARVA ,jakość zadowalająca przy niskiej cenie.Zmierz napięcie jakie dostają


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.