Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Duże spalanie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121248)

tomasz199 29-01-2011 16:19

Duże spalanie paliwa
 
Mam galaxy MK1 96rok 2,0 DOHC + gaz.Od pewnego czasu silnik zaczął mi źle pracować. Spalanie mi się zwiększyło i czuć zapach paliwa w środku.Wolne obroty na benzynie są nierówne i jak auto zimne to gaśnie na wolnych obrotach.Jak Jeżdżę na gazie to jest tak samo z tym ,że na wolnych obrotach mi nie gaśnie,ale i tak są nierówne.Myślałem,że to świece i założyłem nowe i bez rezultatu.Znajomy mi powiedział,że paliwo zalewa silnik i on nie zdąża jego spalać.Co wy na to???Moc silnika się nie zmieniła.POMOCY.Dziękuję z góry i POZDRAWIAM

tomeksv 29-01-2011 19:26

Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1
 
ja tak mialem w sierce.....wyreguluj gaz albo to przeplywomierz...

devaluator 30-01-2011 02:22

Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1
 
stawiam na sondę lambda

stachumal 30-01-2011 08:22

Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1
 
Nie napisałeś ile teraz spala . Nie wiemy również jakiej firmy są świece które założyłeś.
Mam również takie same autko jak ty z gazem i wiem że zimą to trzeba się liczyć że ok 15 w mieście gazu weźmie ale to chyba nie tak źle skoro kolegów inne marki w combi spalają podobnie a są znacznie lżejsze. Dodam że nie dawno wymieniłem zaworek krokowy ponieważ silnik zapomniał o niskich obrotach a wcześniej one falowały między 900 a 1100 . Po wymianie wróciło do normy. Tak jak sam zauważasz przyczyn może by wiele . Może masz kolegę z takim samym autem to podmień krokowy lub przepływkę a jeśli będzie ok to będziesz wiedział czego szukać.

Pozdrawiam Staszek.

tomasz199 30-01-2011 13:45

Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1
 
Miałem założone świece top crafta,a teraz mam jakieś zamienniki,ale silnik pracuje tak samo i na tych i na tych świecach.Co do spalania,to wcześniej robiłem na zbiorniku gazu 320-350 kilometrów,to teraz 250-270tylko.Benzyny mi też o wiele więcej spala i teraz jest około 15 benzyny.Świece wszystkie po wykręceniu wyglądały dziwnie - białe w środku,a na zewnątrz czarne,tak jakby je zalewało.A wiec sadzicie,ze to mogą być różne rzeczy padnięte???POZDRAWIAM

Przemek_PC 30-01-2011 21:44

Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1
 
Ewidentnie za duża dawka paliwa jest podawana. A co może być przyczyną? Wszystko :( Niepracująca lambda, padnięty czujnik temp. płynu chłodzącego (ten od ECU, nie od wskazania na deskę) itp. itd. Jedyne rozsądne wyjście to podpiąć się pod komputer to chociaż część rzeczy zostanie wyeliminowana. Skąd jesteś? Może ktoś w pobliżu ma odpowiedni interfejs (silnik Forda z VAG niestety nie gada).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.