Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Wentylacja w MKIII (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18829)

szibel 28-11-2006 18:00

Wentylacja w MKIII
 
Witam
Mam problem i nie wiem czy tak jest w każdym mondeo, czy u mnie jest coś nie tak z klimą.
Powiedźcie mi co ustawić na klimatroniku, że by z nawiewów docierało powietrze o takiej temp. jaka jest na dworze????

Pozdrawiam
szibel

PS. Ma ktoś instrukcje obsługi po polsku do mondeo 2001 - 2003 w wersji elektronicznej???

tomasz_1974 28-11-2006 18:06

Bardzo dziwne pytanie ??!!
Naprawde ....
A instrukcja jest pierwsza na stronie ... manuale do fordów ...
czytac , czytac , czytac ...

:fcp24
Jesli na zewnatrz jest 0 stopnie .. też ?! ;-))

szibel 28-11-2006 18:15

Instrukcja jest, ale do wersji po 2003r czyli z nowszą klimatyzacją.
Ja mam tą wersje klimy, w której mogę ustawić najmniej 19 C i później LO. Problem w tym, że nawet jak na dworze jest 0-3 C to przy ustawieniu na LO leci mi ciepłe powietrze z wentylacji.

Z klimą przy +30 C nie miałem problemów z chłodzeniem. Testy klimatyzacji nie pokazują błędów, a w aucie przy 0 na dworze musze otwierać okna, że by w nim wytrzymać.

tomasz_1974 28-11-2006 18:50

hmmm ...
to ciekawy problem. JA tez mam ta kilme co Ty i ja mam do 16 stopni i LO . TAm nic wiecej sie nie zmienia. A próbowales dac temp. np. 18 stopni i AUTO . Powinno schłodzic jesli jest wyzsza temp. lub daj LO i AUTO

PS
Dopiero teraz rozumiem o co CI chodziło

szibel 28-11-2006 19:04

Próbowałem ustawić LO i Auto ale dało to taki efekt, że wentylacja przestała działać (robiłem to w zimnym aucie i pewnie stwierdziła, że nie ma sensu dalej chłodzić). U mnie właśnie jest problem, że nie mam temperatur mniejszych niż 19 stopni (oczywiście oprócz LO). Mam wrażenie, że klima jest tak wyregulowana, że na LO temperatura wynosi około 18 - 17 stopni co w przypadku grubego swetra, kurtki i szalika jest cholernie dużo:(

Jaka powinna być temperatura powietrza wylatującego z wentylacji przy ustawieniu na LO??

llechu 28-11-2006 19:41

To co Ty? W kurtce i szaliku do auta wsiadasz?

szibel 28-11-2006 20:08

No powiem szczerze że jak jadę 10 km do roboty to jakoś rozbierać mi się nie chce:)

Bart 28-11-2006 20:30

szibel, u mnie działa tak: dajesz np. 19-20 stopni i wyłączasz auto to grzeje lekko, ale ja tak jeżdżę w zimie... A jak dam 16-LO z wyłączonym auto to bierze z zewnątrz. WAŻNE: ustaw regulację siły dmuchawy ręcznie (tak żeby kreski było widać...).

szibel 28-11-2006 20:34

Mam cały czas ustawione 2 kreski i nadmuch na szybę.
Bawił się ktoś w uaktywnienie dodatkowych temperatur w klimatyzacji (chodzi mi o te 18, 17, 16 stopni). Jest to kwestia sterownika klimatyzacji, oprogramowania, czy GEMa??

tomasz_1974 28-11-2006 21:10

kiedys kiedy bylem na kupnie MKIII w komiksie zanalazlem Mondka który własnie w klimie mial 18--> HI . Powiem , ze nie zastanawialem sie nad tym. Kiedy kupilem innego ten mial normalnie od 16 stopni. Wiec moze byc to kwestia sterownika.
Ale to nie zmienia faktu , ze coś masz nie tak z klima , nagrzewnica , a moze termostatem ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.