Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

KrzychuK 10-02-2010 16:12

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Dzieki wielkie za porady. Instrukcja super mi pomogła i dziś się z tym uporałem. Zamontowałem zwykłe żarówki w3w Kupiłem opakowanie 10 sztuk za jakieś 8zl ( tak na zapas)
U mnie ( mondeo po lifcie) kostka od zegarów była troszkę inna i miała inna dźwigienkę) ale to żaden problem.

Przy okazji jak ściągałem ten plastik na wysokości kolan zauważyłem że jest normalnie podprowadzona cała instalacja z gniazdem na żarówkę do podświetlania pedałów. Tylko żarówki brak. Włożyłem zwykła w5w ( taka jak do pozycyjnych) Można tez w3w tylko będzie słabiej świecić i mam super podświetlanie pedałów. Analogicznie od strony pasażera pod schowkiem tez wystarczy wpiąć żarówkę i świeci. Super sprawa. Dodam że moje mondeo to zwykłe ambinate po lifcie.

misiekxyz 10-02-2010 21:08

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
a które plastiki ściągałeś...ja sprawdzałem u siebie i podnogami jest duża osłona zatrzaśnięta na zapinki ale nie widzę żadnego otworu na podświetlenie.....
Osłony nie ściągałem bo jest za zimno....ale chodz mi o samą ciekawość...

Z góry dzięki

laser1975 11-02-2010 12:35

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
opis super:one:wie ktoś morze co z kontrolkami na zegarach u mnie nie działa kontrolka od pasów.Czy je też można wymienić:(

MONDI333 11-02-2010 14:10

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Panowie, czy czasmi nie wiecie czy zegary są rozbieralne - chcę zmienić tarcze na białe -takie jak w Mondeo ST.

1olek 11-02-2010 17:53

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
zegary sa rozbieralne, kontrolke od pasow trzeba aktywowac ale nie w kazdym mondeo sie da, zobacz dzial tips&tricks

KrzychuK 12-02-2010 16:34

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał misiekxyz (Post 1359398)
a które plastiki ściągałeś...ja sprawdzałem u siebie i podnogami jest duża osłona zatrzaśnięta na zapinki ale nie widzę żadnego otworu na podświetlenie.....
Osłony nie ściągałem bo jest za zimno....ale chodz mi o samą ciekawość...

Z góry dzięki

Więc tak . ja to zauważyłem ściągając plastik ten pod kierownica na wysokości kolan. Znajduje się w nim mini schowek z lewej strony i czujnik temperatury w środku ( do climatronica) ale jeżeli to masz to nawet nie trzeba go ściągać aby włożyć tam żarówkę.. Od strony kierowcy trzeba po prostu mocno zanurkować pod kierownice. Podświetlenie powinno być niedaleko skrzynki bezpieczników. Od strony pasażera nurkujemy tak samo i pod schowkiem także powinna być dziura na żaróweczkę.

anko1973 20-04-2010 22:39

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
koledzy,

jak wyjmujecie/wykręcacie te ..... żarówki? Instrukcja spoko, było ciężko momentami. Po kombinowaniu i siłowaniu doszedłem do śrub licznika, licznik też po siłowaniu wyjąłem, wtyczke odpiąłem ale żarówki / oprawki - nie chca iść na stracenie i siedzą jak nie wiem co!!! jak liczniki stoja sobie w normalnej pozycji i patrzymy sie na plecy liczników tam gdzie te oprawki żarówek siedzą to trzeba je kręcić - zakładam, że tradycyjnie odwrotnie do wskazówek zegarka aby je wykręcić - czy po prostu ciągnąć do siebie???? dajcie znac please jak tych żarówek sie pozbyć.

bluebob 20-04-2010 22:48

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Trzeba je przekręcić. Ja za pierwszym razem użyłem kombinerek i delikatnie za ich pomocą wykręciłem oprawki z żarówkami.

1olek 20-04-2010 22:55

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
kombinerki i wychodza ;)

jendrekmak 20-04-2010 23:15

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
a jak się boisz kombinerkami to odkręć te małe czarne śrubki na torx (6 szt. chyba) i zdejmij płytkę z elektryką to dostaniesz się do nich od drugiej strony


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.