Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mycie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154123)

photoactions 22-03-2012 21:53

Mycie silnika
 
Hej
Postanowilem oplukac silnik. Ogolnie jest czysty ale chce zeby sie ladnie swiecil :)

Jest myjnia gdzie psikają wszystko środkiem żrącym i spłukują wodą. Czy to bezpieczne, czy na coś trzeba uważać?

Silnik 1.6 tdci

majsterus_nt 22-03-2012 22:35

Odp: Mycie silnika
 
pewnie.
wszystkie silniki w moich autach myje
fordowskie wynalazki także.
tylko wiesz nie zalej alternatora.
nigdy nie było problemów. zawsze odpalały.

za to :d jak ciulom z serwisu forda z gdańska powiedziałem o tym, to taaaaaakie:shock::shock::shock: oczy zrobili:D:D:D ze się nie myje..
a kuźwa co?? wietrzy??

dziś zlałem karcherem ostro moje oba chińczyki:) czyt. skutery:) ale też, wszystko rozebrałem osłony i wio na syf :d

photoactions 22-03-2012 22:53

Odp: Mycie silnika
 
Co zakryć i jak?
Slyszalem o cewce, alternatorze, alarmie?
Workami foliowymi czy czym?

VoyTasS 23-03-2012 08:47

Odp: Mycie silnika
 
Lej ile się da. Nie musisz zakrywać ani cewki ani alternatora. Jedyne co się pewnie stanie, to jak odrobina wody dostanie się do świec, to chwilkę lekko poszarpie. Wyschnie i będzie OK.

mjprzem 23-03-2012 09:25

Odp: Mycie silnika
 
Gratuluje Panowie
wiecej takich bardzo mądrych pomysłów z myciami silników.
A najlepiej jeszcze lejcie wode i plyny żrące po wszystkim co sie da..tylko sie nie dziwcie po kilku latach to nie styka a tamto nie łączy a mechanik przeklina taki samochód gdzie kazda srubka jest z korodowana-nie do odkrecenia i tylko klucze sie wyrabia.

a tam co sie stanie jak woda sie dostanie do swiec czy do cewki...najwyzej bedzie przez chwile przebicie a pozniej cewka szybciej padnie.
a tam co sie stanie jak zaleje wtryski w tdci...najwyzej pozniej woda tam spowoduje jeszcze szybsze korozje i mechanik juz napewno wtryskiwacza nie sciagnie, albo bedzie korozja pod wtryskiem i najwyzej szybciej padnie podkladka spod wtrysku.

Normalnie same plusy mycia silników.

VoyTasS 23-03-2012 09:27

Odp: Mycie silnika
 
Ja nie pisałem o wodzie. Są myjnie,które mają możliwość mycia pianą/proszkiem.

Jakoob 23-03-2012 10:32

Odp: Mycie silnika
 
Trochę wody z płynem i szmatka w dłoń. Wymyjesz plastiki oraz to do czego jest dostęp, wizualnie będzie dużo lepiej niż byłoby nieumyte a ryzyka dosłownie zero. Jak chcesz żeby się błyszczały plastiki, tłustych czernideł do popryskania na koniec masz bez liku na każdej stacji benzynowej, sklepie itd.

majsterus_nt 23-03-2012 16:13

Odp: Mycie silnika
 
specjalisto od fordów mjprzem

to nie wiesz, że wszystkie wtyczki samochodowe na zewnątrz kabiny są z uszczelkami??
właśnie po to aby się woda nie dostała i nie nastąpiło utlenianie.

myśle, że nie rozbierałeś takiej wtyczki.

nic tak nie niszczy jak wiesz co?? sól z drogi która się dostaje spod kół na np. koło pasowe i dalej jest rozbryzgiwana.

mycie silnika ma same plusy
np widać dokładnie nieszczelności przy osprzęcie silnika.
ale jakim Ty jeździsz to już twoja sprawa.
ja mam we wszystkich autach czyściutko.

mjprzem 23-03-2012 16:33

Odp: Mycie silnika
 
a przewod od rozrusznika tez jest zabezpieczony?
a masa do silnika tez jest zabezpieczona?
a masy mocowanedo nadwozia tez sa zabezpieczone?
a czy porzewody masowe maja zabezpieczone przed woda mocowania do masy?
a myslisz ze miedz sie nie utlenia i nie pogarszaja sie polaczenia pod wplywem wilgoci i chemi na przewodach?
a czy koncowki przewodow sa lutowane? a co to jest ROHS?
Chyba niedoczytales dokladnie mojego postu wyzej.
ja mam oslone silnika i silnik jest caly w kurzu. jak masz swoj silniczek w blocie to kup sobie od spodu oslone silnika-bo to jest bardzo wazne dla paskow, alternatora itp.

Myj myj a za kilka lat popatrz na kolektor wydechowy albo go odkrec. Mi sie z silnika nie leje ze musze go myc.

majsterus_nt 23-03-2012 17:29

Odp: Mycie silnika
 
to odkręć ta pokrywę a zobaczysz jak się leje :D


ja myję, mam czyściutko i bez problemów

a jak przyjdzie do naprawy to potem nie jestem ubabrany jak świ..

ale każdy ma swoje zdanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.