Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175762)

krzysiek201992 12-02-2013 14:22

95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
Pomocy

Posiadam Forda Mondeo MK1 z 95 Roku. Auto ma przebieg ok 190 Tys. + to że prawdopodobnie były właściciel cofał licznik bo po kierownicy widać że jest więcej.
No ale przejdźmy do sedna.
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem taki iż auto trzyma mi samo od 2 do 3 Tysięcy obrotów.
Był wymieniony silnik krokowy, Przepustnica, i 3 Przepływomierze i po każdym było identycznie.
Dobiegało syczenie z pod cewki i wymieniony również został Trójnik podciśnienia.
Problem nadal nie ustał... Jak było tak jest Nadal... Po odłączeniu przepływomierza tj obroty spadają... tak samo jak zsunę do połowy te gumy doprowadzające powietrze od Filtra do Przepustnicy.
Co to może być? ;/
Mam też problem bo nigdzie w okolicy nie mogą mi podpiąć auta do Komputera... próbowałem za pomocą Diody Led, lecz nie znalazłem tej wtyczki do diagnostyki.
z Ciekawości pojechałem do Salonu Forda... mówiąc że chce aby mi podpięli auto pod komputer. Nie zostało to zrobione ... dokonali diagnostyki ogólnej gdzie stwierdzili ze muszę wymienić Przepływomierz (694 zł) i Sonde Lambde (650 zł) i Dopiero po wymianie Tych części można myśleć o podpięciu Auta do komputera.
Dodam że świece i kable są nowe, filtr powietrza był wymieniany pól roku temu. wiec jakies 2-3 tys km.

Wojtek 12-02-2013 15:26

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
Cytat:

Napisał krzysiek201992 (Post 1957291)
Był wymieniony silnik krokowy, Przepustnica, i 3 Przepływomierze i po każdym było identycznie.

A wymieniałeś czujnik położenia przepustnicy ?

Ps. Poprawiłem Twój tytuł tematu , bo był jakiś taki nijaki....
Proszę , abyś zwracał uwagę na takie rzeczy.

Pozdrawiam
Wojtek

krzysiek201992 12-02-2013 17:07

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
Jeżeli pytasz o potencjometr, tak potencjometr też był wymieniony wraz z przepustnicą.

Marek 12-02-2013 17:18

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
Vss-czujnik prędkości do sprawdzenia. Na forum znajdziesz opis gdzie go szukać

krzysiek201992 12-02-2013 17:37

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
czytałem na temat tego czujnika, i większość pisze że jak jest walnięty to trzyma te obroty na biegu jałowym podczas dojeżdżania. A gdy auto się zatrzyma obroty spadają. A u mnie obroty są wysokie nawet jak się zatrzymam. I jak najlepiej go sprawdzić? Wypiąć czy jak? Przepraszam za takie durne pytania no ale jestem totalnym laikiem... jeżeli o to chodzi. A zawożąc auto do mechanika nie chce zeby mnie na niewiadomo jakie koszta naciągnięto.

TomCat 12-02-2013 19:46

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
vss to czujnik prędkości - podaje informację na licznik, jak go wypniesz to nie bedziesz miał wskazania prędkości tyle że nie wiem czy w mk1 masz prędkościomierz z vss czy na zwykłej lince. Dodatkowo vss podwyższa obroty w czasie toczenia na luzie ( żeby auto nie zgasło gdy pracuje pompa wspomagania czy hamulcowa), ale po zatrzymaniu obroty powinny opaść.
Vss bym wykluczył.
Przyglądałeś się przepustnicy, czy jak popatrzysz pod światło to da rade dostrzec jakiś prześwit pomiędzy gardzielą a motylkiem ?

krzychu3073 12-02-2013 21:29

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
siema- a spróbuj zresetowac kompa,i samoadaptacje zrobic!a jak odepniesz kostke od krokowca,niespadaja obroty?
w mondeo 95 licznik z vss.

krzysiek201992 13-02-2013 05:58

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
Reset + Samoadaptacja była robiona po wymianie każdej częsci elektronicznej Typu Krokowiec i potem przy odpinaniu przepływomierza. Z tego co pamietam na warsztacie było sprawdzane, pod względem że niby nie dochodzi prąd do niego i było wszystko ok.

krzysiek201992 13-02-2013 07:55

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
Cytat:

Napisał TomCat (Post 1957519)
Przyglądałeś się przepustnicy, czy jak popatrzysz pod światło to da rade dostrzec jakiś prześwit pomiędzy gardzielą a motylkiem ?

tak przepustnica była sprawdzana i stara i ta co jest aktualnie założona przez mechanika.

TomCat 13-02-2013 08:36

Odp: 95 r. 1.6 16V. Trzyma obroty 2-3 tyś. dużo części wymienionych
 
ja miałem taki objaw po czyszczeniu przepustnicy - okazało się że jak ją wyczyściłem z tych nalotów to się zrobił prześwit pomiędzy gardzielą a motylkiem i zasysała tamtędy dodatkowe ( lewe) powietrze. Przypiłowałem ogranicznik i ją domknąłem.
Też jak odpinałem przepływomierz to się rzecz uspokajała bo podpięty przepływomierz "myslał" wtedy że przepustnica jest uchylona i wg pomiarów ilości powietrza podnosiły się obroty ( podczas gdy przepustnica była zamknięta a dodatkowe powietrze dostawało się właśnie przez tą nieszczelność). Wyjmij ją może jeszcze raz i się jej przyjrzyj dokładnie, może mechanik nie oglądał jej pod tym kątem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.