Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] praca silnika 1.4tdci 2003 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90038)

slaha 27-01-2010 21:03

praca silnika 1.4tdci 2003
 
Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i na początku chciałbym powitać wszystkich.
Mam następujący problem :
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2003 r przebieg 170 tyś km używam tego auta od roku i nigdy nie było problemów i od niedawna silnik zaczął przerywać jak by odcinało dopływ paliwa. Nie dzieje się to przy zmianie biegu ani na biegu jałowym tylko na biegach na przód 1-5 w czasie jazdy. Auto przerywa i gaśnie silnik i zapalają się kontrolki (akumulator itp) co dziwne jeżeli włączę bieg wsteczny wszystko jest OK na "luzie" mogę go gazować i też jest wszystko OK a jak próbuję ruszyć to gaśnie. Czasem jak da się ruszyć to na 2,3,4 lub 5 biegu i tak gaśnie. Jak jest zimny to ten efekt jest trochę później, czasem uda się przejechać parę kilometrów ale później znowu się to zaczyna.
Jeden z mechaników diagnozuje że "MOŻE to być pompa paliwa" ale nie wydaje mi się a jego komputer nie komunikuje się z autem, być może jest to drugi problem ale do tej pory auto było OK.
Może Wy macie jakiś pomysł co to może być???
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

lucash 28-01-2010 17:40

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
Po pierwsze odczytaj błędy z kompa, one mogą być wskazówką, jak to nie da efektu to w drugiej kolejności podjedź na jakiegoś kompa do serwisu i niech tam Ci sprawdzą błędy.

slaha 29-01-2010 20:36

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
Witam
Moja fiesta trafiła chyba w dobre ręce. Diagnostyka komputerowa teoretycznie się udała. Za pierwszym razem wyskoczyło pełno błędów i mechanik się przeraził ale zrobił reset błędów i przejechał się kawałek i oczywiście nic nie pomogło ale podłączył ponownie komputer i wyszło że jest problem z "czujnikiem położenia wału korbowego". Na chwilę obecną zamówił czujnik i czekam zobaczymy po wymianie ale uprzedził mnie że może być uszkodzony komputer bo on osobiście jeszcze tyle błędów nie widział i teoretycznie to auto nawet nie powinno odpalać.

Mam nadzieję że to wszystko wina tego czujnika i po wymianie go błędy nie będą się już pojawiać.

Może ktoś miał taki przypadek? pomoże wymiana czujnika??

Pozdrawiam

slaha 29-01-2010 21:24

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
Mam jeszcze pytanie, czy rozrząd w tym silniku tzn Fiesta 1.4 TDCi w 2003 roku jest pasek czy łańcuszek? Jak pasek to co ile trzeba wymienić i czy sygnalizuje jakiś "service"?
Gość od którego kupowałem i jeden z poprzednich mechaników twierdzą że tam jest łańcuch.... a jak szukałem części to wpadł mi zestaw paska i rolki itp do rozrządu tego silnika i sam już nie wiem, może pasek przeskoczył o ząbek??

slaha 31-01-2010 22:32

Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
Przepraszam ale przez przypadek zamknąłem temat więc che go ponowić :)


Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i na początku chciałbym powitać wszystkich.
Mam następujący problem :
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2003 r przebieg 170 tyś km używam tego auta od roku i nigdy nie było problemów i od niedawna silnik zaczął przerywać jak by odcinało dopływ paliwa. Nie dzieje się to przy zmianie biegu ani na biegu jałowym tylko na biegach na przód 1-5 w czasie jazdy. Auto przerywa i gaśnie silnik i zapalają się kontrolki (akumulator itp) co dziwne jeżeli włączę bieg wsteczny wszystko jest OK na "luzie" mogę go gazować i też jest wszystko OK a jak próbuję ruszyć to gaśnie. Czasem jak da się ruszyć to na 2,3,4 lub 5 biegu i tak gaśnie. Jak jest zimny to ten efekt jest trochę później, czasem uda się przejechać parę kilometrów ale później znowu się to zaczyna.
Jeden z mechaników diagnozuje że "MOŻE to być pompa paliwa" ale nie wydaje mi się a jego komputer nie komunikuje się z autem, być może jest to drugi problem ale do tej pory auto było OK.
Może Wy macie jakiś pomysł co to może być???
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

odp:
Po pierwsze odczytaj błędy z kompa, one mogą być wskazówką, jak to nie da efektu to w drugiej kolejności podjedź na jakiegoś kompa do serwisu i niech tam Ci sprawdzą błędy.

odp:
Moja fiesta trafiła chyba w dobre ręce. Diagnostyka komputerowa teoretycznie się udała. Za pierwszym razem wyskoczyło pełno błędów i mechanik się przeraził ale zrobił reset błędów i przejechał się kawałek i oczywiście nic nie pomogło ale podłączył ponownie komputer i wyszło że jest problem z "czujnikiem położenia wału korbowego". Na chwilę obecną zamówił czujnik i czekam zobaczymy po wymianie ale uprzedził mnie że może być uszkodzony komputer bo on osobiście jeszcze tyle błędów nie widział i teoretycznie to auto nawet nie powinno odpalać.

Mam nadzieję że to wszystko wina tego czujnika i po wymianie go błędy nie będą się już pojawiać.

Może ktoś miał taki przypadek? pomoże wymiana czujnika??


odp:
Mam jeszcze pytanie, czy rozrząd w tym silniku tzn Fiesta 1.4 TDCi w 2003 roku jest pasek czy łańcuszek? Jak pasek to co ile trzeba wymienić i czy sygnalizuje jakiś "service"?
Gość od którego kupowałem i jeden z poprzednich mechaników twierdzą że tam jest łańcuch.... a jak szukałem części to wpadł mi zestaw paska i rolki itp do rozrządu tego silnika i sam już nie wiem, może pasek przeskoczył o ząbek??

Jeszcze raz przepraszam za mieszanie na forum :(

skola 01-02-2010 10:23

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
Nie rozumiem :D to ty zadałeś pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałeś :P Super akcja bo użyłeś "szukaj" nie powieliłeś tematu :)

franczesko 01-02-2010 18:01

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
fiesta jest na pasku i jak nie wiesz w jakim jest stanie wymieniaj od razu bo skutki urwania paska sa bardzo kosztowne! Zadna lampka Ci tego nie zasygnalizuje, co do czujnika nie mam pojęcia, daj znać jak wymienisz i czy jest ok!

Wymiana paska co ok 100tys km lub 5 lat

p.s. 09-02-2010 19:02

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
tak jak już pisałem jest pasek i wymienia się co 10 lat lub 240 tyś. km. Tak to zaleca ford i jak rozmawiałem ostatnio z mechanikami w serwise, to mówili że jeszcze nie słyszeli o zerwaniu paska w 1.4 TDCI. Wiadomo, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie czekać do ostatniej chwili, tylko przyspieszyć wymianę o jakieś 10-20% czasu lub przebiegu.

Do kolegi Franczesko:
być może w 1.6 TDCI jest co 100 tyś lub 5 lat, ale w 1.4 jest wydłużony okres i to się sprawdza, te paski bez problemu to wytrzymują

Assan 09-02-2010 20:39

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
10 lat to się zgodzę ale nie 240 tys

stasiek49 09-02-2010 20:53

Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003
 
Cytat:

Napisał Assan (Post 1358352)
10 lat to się zgodzę ale nie 240 tys

a słyszałeś o paskach rozrządu na 500 000km.?w japończykach takie montują


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.