Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Klucz dynamometryczny do domowych napraw (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255395)

jendrzeej 14-12-2016 00:23

Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Witam!
Przeszukalem cale forum i nie znalazlem tematu stricte o kluczach dynamometrycznych. Chcialbym wejsc w posiadanie takowego klucza nie wydajac duzych pieniedzy bo bedzie uzywany moze raz na tydzien albo i rzadziej. Spotkalem sie z roznymi opiniami na temat kluczy dynamo firm z nizszej polki takich jak YATO badz Vorel. Niektorzy mowka, ze nie warto zawracac sobie nimi glowy i odrazu szykowac minimum 600zl na dobry klucz, natomiast inni mowia ze dla przydomowego warsztatu to rozwiazanie jest ok. Chcialbym poznac wasza opinie na ten temat. Moze macie jakies klucze godne polecenia, badz takie ktore nalezy omijac szerokim lukiem.
Pozdrawiam

weuek 14-12-2016 05:31

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Moim zdaniem najtańsze sensowne to jonnesway albo kabo. Jak ma świadectwo kalibracji, to się do czegoś nadaje.

Damian76 14-12-2016 12:37

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Ja kupiłem na swój użytek klucz jonnesway T07080N posiada świadectwo kalibracji, tylko ja nie zajmuje się mechaniką zawodowo.

keiw 14-12-2016 14:17

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Konkretny klucz trudno polecać, bo kolega nie określił jaki zakres potrzebuje.

Ja sam posiadam klucz dynamometryczny JONNESWAY 1/2" 40-210NM polecony przez @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Klucz posiada kalibrację i jest solidnie wykonany.

Podobne pytanie -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kaan1 14-12-2016 16:26

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Właśnie zakres jest ważny. Szczególnie dla momentów poniżej 40 Nm. Ja do kół mam 40-210 Jonnesway T21200N. Ostatnio była na nie fajna promocja - można było wyrwać znacznie poniżej 300 zł. Solidny klucz - marka średnia, ale dla amatorskiego użytku ciężko znaleźć coś lepszego w konkurencyjnej cenie

jendrzeej 14-12-2016 20:07

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Właśnie z zakresem jest problem bo przydalby sie taki ktorym mozna dokrecic swiece, hamulce itp (powiezmy 30Nm). Jak i taki ktorym mozna przykrecic tylni beben do osi (235Nm) wiec chyba jestem skazany na zakup 2 kluczy bo spotkalem sie z opinia ze im wiekszy zakres np 10-210 to tym gorsza jakosc i precyzja. Zauwazylem, ze klucze wychylne sa dosc tanie. Warte sa one uwagi? Zainteresowanie wzbudzila we mnie rowniez dirma YATO, co sadzicie na jej temat i kliczy dynamometrycznych oferowanych przez te firme?

weuek 14-12-2016 20:34

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Cytat:

Napisał jendrzeej (Post 2711309)
bo spotkalem sie z opinia ze im wiekszy zakres np 10-210 to tym gorsza jakosc i precyzja.

Oczywiście, tak jest.

Cytat:

Napisał jendrzeej (Post 2711309)
Zauwazylem, ze klucze wychylne sa dosc tanie. Warte sa one uwagi?

Nie.

Cytat:

Napisał jendrzeej (Post 2711309)
YATO, co sadzicie na jej temat i kliczy dynamometrycznych oferowanych przez te firme?

Do leżenia na półce i nieużywania się nadaje.


A przy okazji: bęben nie jest tylni. Poza tym, w jakim aucie bęben przykręca się do osi? Jak to potem hamuje?

rumunn95 14-12-2016 21:40

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Yato zestaw kluczy uzywam polecam a w pracy mam dwa klucze dynamometryczne 100-500nm spisuja sie swietnie juz 4 rok a lekko nie maja (codzienna wymiana nozy w vecoplanach)

jendrzeej 14-12-2016 22:01

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Masz racje niedokladnie okreslilem miejsce przykrecania bebna, moj blad.

kaan1 15-12-2016 14:46

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Cytat:

Napisał jendrzeej (Post 2711309)
chyba jestem skazany na zakup 2 kluczy bo spotkalem sie z opinia ze im wiekszy zakres np 10-210 to tym gorsza jakosc i precyzja.

W pewnym sensie tak jest. Popatrz sobie na załączone świadectwo kalibracji. Z reguły tak jest, że w środku zakresu masz ułamek procenta błędu, natomiast 3% na krańcach zakresu. 1.15 Nm dla 40 Nm to wartość bardziej znacząca niż dla 120 Nm. Ale czy dokręcisz 40 Nm czy 38.9 Nm to jest to moim zdaniem bez znaczenia. Z tym że z użytkowaniem klucza krańce zakresu coraz szybciej i mocniej się rozjeżdżają i aby być pewnym działania, trzeba naprawdę regularnie kalibrować - co kosztuje i wymaga zachodu. Jeśli używasz klucza sporadycznie i dbasz o niego - to mierząc w środku zakresu wystarczy jak kalibrację zrobisz co kilka lat


Cytat:

Napisał jendrzeej (Post 2711309)
Zauwazylem, ze klucze wychylne sa dosc tanie. Warte sa one uwagi? Zainteresowanie wzbudzila we mnie rowniez dirma YATO, co sadzicie na jej temat i kliczy dynamometrycznych oferowanych przez te firme?

I na tym się kończą zalety kluczy wychylnych. Yato może być ale Jonnesway lepszy. Jeśli masz potrzebę okazjonalnego stosowaniu kluczy w szerszym zakresie pomiarowym to warte do rozważenia jest kupienie nasadki elektronicznej (przetwornika)

http://images81.fotosik.pl/236/2c972627c1770b78med.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.