Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339785)

MrCris 09-03-2024 21:53

Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
Witam. Coś mi lupka na mobilnym Chrom nis smiga. Przeszukalem kilka stron tematow ale nie znalazłem info.
Rozkminiam zmianę tarcz i zaciskow od Edge (345mm) ale jak do tej pory znalazłem info, że jest to adaptacja z 2 tlokowego zacisku. U mnie jest pojedynczy.
Czy moge zmienic na 2 tloczkowy bez problemu (mocowania beda pasowac, pompa nie wymaga wymiany itd)?
Jeżeli jest to do zronienia to będę znał kroki do osiągnięcia swojego celu.
Pozdrawiam
Cris

MAG 11-03-2024 21:47

Odp: Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
Bez problemu - tylko musisz kupić kompletne zaciski razem z jarzmami.
Ja miałem 2-tłoki 316mm w oryginale, ale tanio kupiłem kompletny zestaw pod tarcze 345mm, więc przełożyłem całość, a stare sprzedałem znajomemu, który załozył je do Mondeo Mk5.
Przy okazji pomyśl na temat wymiany ori przewodów hamulcowych na sportowe w stalowym oplocie - to naprawdę daje fajny efekt...

MrCris 11-03-2024 22:30

Odp: Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
Dzięki. Tak, z przewodami mam też plan. No to szukam części. Jedyne co to osłona za mała, ale nie wiem czy można gdzieś dorwać by przeszczepić większą.

lukaszooo 11-03-2024 22:31

Odp: Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
15 lat temu przeprowadzaliśmy z kolegami testy dotyczące modernizacji przednich hamulcu tyle że w Audi A4. Jeśli mnie pamięć nie myli Ori tarcza miała 280 a my hurtowo wsadzalismy 320. W normalnych warunkach różnica w hamowaniu z 100km/h mieścila się w granicy błędu pomiarowego i cały czar prysł. Różnica była bardzo odczuwalna po kilku hamowaniach z 150 do 0 i przy takich testach większy hamulec nie puchł tak szybko ale przy normalnym użytkowaniu był jedynie efekt placebo.
Największa różnice w skuteczności hamowania dawały sportowe klocki. W tamtym czasie tarcze OttoZimerman + klocki Ferrodo DS hamowały o ok 30% lepiej od serii tyle że takie klocki dziś do A4 kosztują ok 1500zl a gdzie tarcze....

MrCris 11-03-2024 22:36

Odp: Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
Dzięki za podzielenie się wnioskami ze swojego testu. Ciekawe wnioski. Ludzie po zmianie piszą że lepiej, ale pytanie czy dlatego ze dali przy okazji lepsze klocki, przewody co nie puchną itd.
Może gdzieś bym przetestował przed i po. Nie wiem czy na stacji diagnostycznej to wyłapie.

Alecki 12-03-2024 08:33

Odp: Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3487570)
W normalnych warunkach różnica w hamowaniu z 100km/h mieścila się w granicy błędu pomiarowego i cały czar prysł. Różnica była bardzo odczuwalna po kilku hamowaniach z 150 do 0 i przy takich testach większy hamulec nie puchł tak szybko ale przy normalnym użytkowaniu był jedynie efekt placebo.

W mondeo mk4 przeszedłem z tarcz 300 na 316. Pomiary hamowania przed i po były takie same. Ale modulacja wydatnie się poprawiła.
Rzecz pojemność cieplna dużej tarczy była znacznie większa.

Generalnie moje wnioski są identyczne z Twoimi.

lukaszooo 12-03-2024 11:00

Odp: Zmiana przednich zaciskow z 1 tloka na 2
 
Modyfikacje w Fordach to stosunkowo młoda branża, mody elektroniczne w fordach wiodą prym ale mechaniczne sa daleko w tyle.
15 lat temu wsadzaliśmy hamulce z S4 do zwykłej A4 z dieslem 1.9tdi. Same modyfikacje silnika 1.9tdi na 200 koni elektryzowały kiedyś całą forumową Polskę. Dziś te silniki robią na 400hp :)
Przewody hamulcowe w stalowym oplocie również nie dają zupełnie nic do skuteczności hamowania. Jeśli ktos ma stare 15 letnie sparciałe gumowe wężyki to odczuje różnicę bo pedał zrobi sie twardszy i bardziej czuły ale jeśli ma sie świeże wężyki to przy normalnej jezdzie nie czuć żadnej różnicy i jest to kolejne placebo udowodnione na wielu przypadkach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.