Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] półoś napędowa prawa (dłuższa) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135353)

kokon 14-07-2011 09:39

półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Witam forumowiczów , potrzebuję pomocy , mondeo2005r. 2.0 tdci 130KM 6-cio biegowa skrzynia manual . Przeglądam forum z wątkami o przegubie wewnętrznym ,który u mnie najprawdopodobniej jest do wymiany (luzy na kole i luzy na półosi - poprzeczne i wzdłużne)
chyba zdecyduję się na półoś używaną i tu mam pytanie do ludzi obeznanych w temacie z jakich modeli silnikowych pasuje do mojego auta .Bardzo proszę o porady oraz wskazówki odnośnie demontażu półosi, pozdrawiam.

Max* 15-07-2011 10:36

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Kolego pasuje prawie każda ja mam z 2001 roku a kupilem półoś używana chyba z 2006 najlepiej jak kupujesz to policz ten frez ile ma ząbków. Napwno nie pasuje od mondeo ze skrzynia automatyczna i chyba od benzyniaka bo jest cieńsza. Możesz też wymienic same lożyska i krzyżak.

kordyl 15-07-2011 12:19

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Ja przerabiałem temat półosi do mondeo kolegi TDDI 90km i wyszło, że wszystkie wersje diesla maja takie same półośki (oprócz automatu). Pomyśl, tak jak napisał Kolega Max*, żeby wymienić sam przegub. Co nowy, to nowy. Z używanym nie wiesz jak trafisz...

kokon 16-07-2011 08:27

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , muszę ciąć koszty ze względu na wyjazd wakacyjny dlatego priorytetem w tym momencie dla mnie jest cena .

marekpz 16-07-2011 08:50

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Cytat:

Napisał kokon (Post 1683555)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , muszę ciąć koszty ze względu na wyjazd wakacyjny dlatego priorytetem w tym momencie dla mnie jest cena .

A holowanie auta do najbliższego warsztatu w połowie trasy + wymiana jednak przegubu na nowy to nie będzie koszt? :)

Deryll 16-07-2011 09:38

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Cytat:

Napisał marekpz (Post 1683563)
A holowanie auta do najbliższego warsztatu w połowie trasy + wymiana jednak przegubu na nowy to nie będzie koszt?

Dlaczego tak kolegę straszysz. Nowy przegub trochę kosztuję, a używaną całą półośkę z anglika w dobrym stanie kupi za 200 PLN i do tego wymiana w miarę sprawna. Sam kupiłem całą półośkę i jak znowu coś walnie to tylko używkę wezmę.

kokon 16-07-2011 18:53

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Dzięki za zrozumienie Dery II , tak jak napisałem wcześniej ma to być naprawa doraźna co nie znaczy że używana półoś wytrzyma mniej niż nowy zamiennik przegubu . Robocizna własna ,zmniejsza koszty a o to mi w tym momencie chodzi pozdrawiam.

Max* 16-07-2011 19:15

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Racja kolego jak kupisz jeszcze od młodszego to moze bedzie w bardzo dobrym stanie ja tez tak zrobilem

Pajko 04-03-2013 13:36

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Koledzy cały dzień dziś szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie .

Czy do TDCI z automatem Jatco mogę założyć półoś od Benzyniaka ?
Chciałem regenerować swój przegub ale nigdzie nie znajduje odpowiedzi czy krzyżak i łożyska są takie same jak w biegówkach .

zaku75 04-03-2013 21:44

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
A jakie masz objawy co sie dzieje z autem że wymieniasz półoś? Co do koła nie powinno mieć żadnych lzów


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.