Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] gwałtowne ściąganie przy hamowaniu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109271)

gorni 07-09-2010 21:23

gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
Mam mondka z 96' roku MK1 i mam taki problem, od pewnego czasu moja furka ściąga przy hamowaniu, myślałem ze któryś zacisk nie puszcza i hamulec się mocnej grzeje i przez to ma gorszą sprawność niż drugi, ale nie, oba się grzeją równo. To ściąganie jest takim bardziej szarpnięciem, w prawo, następnie gdy puszczę hamulec po kilku sekundach mam wrażenie że przód mi się przestawia i kierownica wraca na swoją pozycje poprzednią. Wymieniłem niedawno łączniki stabilizatorów, gumy stabilizatorów, tuleje na wahaczach. z tyłu gumy łączników stabilizatora. możliwe ze coś nie tak z wózkiem? tzn ze pękł i sie przestawia? dodam że szarpnięcie w bok odczuwalne jest od 50 km w górę. I sprawia ze prawy zakręt po do hamowaniu przed nim wyrzuca co staje się niebezpieczne.

Co proponujecie? sworznie? końcówki drążków? zaciski? na stojącym aucie nie widzę (czuję) luzów w kierownicy ani na kołach.

hirotaro 07-09-2010 21:26

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
sprawdź jeszcze raz tuleje wahacza może je znowu wybiło ja miałem kiedyś podobnie kierownica uciekała przy hamowaniu później wracała do pierwotnego ustawienia pojechałem na kanał i okazało się z znowu tuleje wybite a przejechałem na nich może z 500km (z%&%^&^e polskie drogi)

gorni 07-09-2010 21:29

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
wymieniałem 4 mce temu. jakieś 3000km

ok. sprawdzę skoro tak mówisz to jest opcja ze założyłem jakąś tandetę, ale wątpię bo zaopatrzam się u kuzyna.

Dłubek 08-09-2010 09:14

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
Ale każda firma puszcza fuszerki. Jeśli tuleje będą dobre to sprawdź siłę hamowania kół, czy oba biorą równo. Czasem któryś wężyk spuchnie i jest taki efekt, bo jedno koło trochę mocniej hamuje. Miałem to w oplu, a koła grzały się obydwa.

franc26 08-09-2010 21:31

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
mialem to samo,wszystko co nalezy wymienione i dopiero jak porzadny mechanik obejrzal i okazalo sie ze jedna ze srub wozka pod silnikiem walnela,zuzycie materialu,tak bylo u mnie,sprawdz

gorni 09-09-2010 16:25

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
Ale śruba się ścięła? czy zrobiła się jakoś dziwnie elastyczna??

Rafał A.(antek) 10-09-2010 09:17

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
scinac siemogla, te auta rdzewieja :)
Sprawdz swożnie wahacza i czy nie ma na nich luzu i czy śroba mocujaca swozen w zwrotnicy jest oryginalna (na torxa)

gorni 13-09-2010 09:07

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
Tuleje wahacza nie zużyte. 4 śruby od wózka też w komplecie, dociągałem i żadna ani drgnie czyli muszą być dobre. Śruby od sworzni też oryginalne. Chyba bd musiał stracić kilka stówek i jechać do fachowca.

uro2 13-09-2010 16:44

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
Zacznij od sprawdzenia zbieżności i działania amortyzatorów.Naciśnij i puść maskę (nie bujaj).Jeżeli auto wróci i nie będzie się bujać to amorek ok.Poza tym nie piszesz o sworzniach wahaczy.Często wymiana tulei idzie w parze ze sworzniami.

hilly3077 13-09-2010 18:01

Odp: gwałtowne ściąganie przy hamowaniu.
 
Witam!
a moze po prostu masz za niskie cisnienie w jednej z opon??
pozdrawiam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.