Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Słaby akumulator a wpływ na elektrykę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296736)

manieczq7 31-05-2019 17:07

Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Witam. Czy akumulator , który jest naładowany w 60% i ma 6 lat, a co jakiś czas gdy stacyjka jest włączona i wyskakuje powiadomienie rozładowany akumulator może wpływać bezpośrednio na działanie elektrycznych części, takich jak czujniki czy nawet nastawnik turbiny?

luckyboy 31-05-2019 20:37

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Tak. Mi szalała elektryka z powodu słabego akumulatora, wyskakiwało kilka błędów, włącznie z awarią wtrysków. Podczas rozruchu glupiala elektronika i rzucał palenie, musiałem odpinać akku raz na kilka rozruchów. Po wymianie akku spokój i zero błędów.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...c7ae91ae6d.jpg

kzmuda1 31-05-2019 22:04

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
ba może nawet poupalać różne sprzęty , etc , pamietaj , moc rozruchowa spada, wszystko może świrować

leszcz 31-05-2019 22:09

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] coś Ty taki dziś tu aktywny . Wszystkie autka już poskładane ;) i dajesz czadu na forum ?

Bump:
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3137818)
Tak. Mi szalała elektryka z powodu słabego akumulatora,

słaby aku to jest dość duży problem w dzisiejszych autach naładowanych elektroniką ponad miarę . I efekty są mocno namacalne :(

michalsm 29-01-2021 19:56

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Witam. Mam pytanie - czy mieliście do czynienia z sytuacją, gdy samochód (Mondeo MK4 2.0 duratec) po odpaleniu w ciągu 20-30 sekund gasł a kontrolka akumulatora cały czas świeciła (również wtedy gdy chodził silnik)? Dzisiaj miałem tak 3 razy, po tej sytuacji odczekałem 10 minut i Mondek odpalił bez problemu... Chodzi mi głównie o to, czy winowajcą może być słaby akumulator, czy trzeba zdiagnozować ew. problemy z silnikiem?
Pozdrawiam

PS. Sorry za dobór tematu, nie mogłem znaleźć bardziej zbliżonego.

mondeo70235 29-01-2021 21:02

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
może łapać błędy i napewno moc rozruchowa jest słabsza

karloss 30-01-2021 08:53

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Cytat:

Napisał michalsm (Post 3315019)
Witam. Mam pytanie - czy mieliście do czynienia z sytuacją, gdy samochód (Mondeo MK4 2.0 duratec) po odpaleniu w ciągu 20-30 sekund gasł a kontrolka akumulatora cały czas świeciła (również wtedy gdy chodził silnik)? Dzisiaj miałem tak 3 razy, po tej sytuacji odczekałem 10 minut i Mondek odpalił bez problemu... Chodzi mi głównie o to, czy winowajcą może być słaby akumulator, czy trzeba zdiagnozować ew. problemy z silnikiem?
Pozdrawiam

PS. Sorry za dobór tematu, nie mogłem znaleźć bardziej zbliżonego.

Najlepiej sprawdź woltomierzem napięcie ładowania w trakcie pracy silnika. Świecąca się kontrolka akumulatora może wskazywać na ten problem, może to być m.in. wina alternatora (zużyte szczotki, zużyty komutator wirnika, itp.).

michalsm 30-01-2021 16:12

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Dziękuję Panowie za odpowiedź i pomoc. Dzisiaj pomimo lekkiego mrozu odpalił na strzała i ani śladu po kontrolce. Jutro zmierzę napięcie na odpalonym silniku i zobaczę czy jest ok. Pozdrawiam

michalsm 31-01-2021 17:33

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Witam. Dzisiaj niestety Mondeo nie odpaliło już wcale. Akumulator chyba należy wykluczyć bo napięcie zmierzone to 12.2 i tyle samo na alternatorze (mierzyłem z wiadomych względów bez pracy silnika). Samochód stoi już u mechanika i w tygodniu będzie diagnozował co jest nie tak.

Przy okazji chciałem Was podpytać, bo w sumie od zakupu samochodu pierwszy raz odkręcałem aku. Czy nie jest on za słaby jak na Mondeo 2.0 Duratec 145 KM? Jego parametry to 52Ah 470A. Nie powinno być "mocniejszego"?

Jakoob 01-02-2021 19:55

Odp: Słaby akumulator a wpływ na elektrykę
 
Żeby sprawdzić stan alternatora mierzysz wyłącznie na ZAPALONYM silniku, na początek na klemach akumulatora. Powinno wyjść w granicach 14-14.5, pod dużym obciążeniem (grzana szyba + mocny nawiew) nie powinno być mniej jak 13.8.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.