Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154381)

MakGreg 26-03-2012 12:31

Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
1 załącznik(i)
Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie do właściwego działu.

WYMIANA FILTRA PALIWA:
Czas: 30 min. Stopień trudności – łatwe.

Potrzebne: Kanał, klucz nasadkowy 19
1 l. oleju napędowego, klucz francuz.

Elementy wymagające demontażu zaznaczyłem czerwonymi obwódkami.
http://img12.imageshack.us/img12/3843/filtrw.jpg
1. Zaczynamy pracę od poluzowania dolnej części obudowy filtra. Wystarczy ją ruszyć, do tego najlepiej użyć klucza nasadkowego lub po prostu dobrze ścisnąć łeb francuzem.
2. Po poluzowaniu pozostawiamy tą część roboty i odpinamy kostkę elektryki oraz spinkę mocującą przewód do obudowy i dwa przewody paliwowe(blokadę przewodów usuwa się poprzez ściśnięcie 2 wystających od spodu wąsów i wepchnięcie do środka złączki. Przewody paliwowe zatykamy chroniąc je przed brudem i pyłem.
3. Odkręcamy 2 nakrętki mocujące obudowę filtra metalowego profilu nadwozia i jedną śrubę mocującą ten profil do poprzecznej belki. Jest już na tyle luźno, że można wyjąć obudowę filtra z profilu.
4. Z filtra zlewamy przez króćce paliwo i po zlaniu puszki po brzoskwiniach ;P paliwa odkręcamy dolną część obudowy.
5. Dalej pozostaje już montaż nowego filtra i uszczelki silikonowej oraz czyszczenie i skręcenie obudowy. W pozycji poziomej króćcami do góry zalewamy filtr przez szerszy z króćców tak, żeby węższym wypłynęło paliwo. Po tym wsuwamy filtr w profil i przyłączamy przewody paliwowe blokując je.
6. Teraz zostaje już tylko złożenie wszystkiego do kupy. Po takiej wymianie nie ma problemów z zapowietrzonym układem zasilania czy gaśnięciem silnika.
* fotki zaczerpnięte z ford etis

Link do instrukcji z rysunkiem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

robert LC 02-04-2012 20:56

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
Pomocy.
mechanik wymienił mi filtr paliwa i zapowietrzył mi silnik.
zalała filtr ale było już za późno kręcił na sucho i nie zaskoczył. na dodatek namówił mnie na ciągnięcie 5-10km/h, jakie mogą być skutki? czekam na rozwiązanie sprawy jutro bo ma sprowadzić pompkę do odpowietrzenia. czy rozrząd mógł przeskoczyć przy takiej prędkości?
czy ktoś miał taką sytuacje?

MakGreg 03-04-2012 13:39

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
Przeskoczyć nie powinien, poszukaj na przewodzie zaworka do odpowietrzenia i pompka podciśnienia została.

robert LC 03-04-2012 20:31

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
Cytat:

Napisał MakGreg (Post 1810095)
Przeskoczyć nie powinien, poszukaj na przewodzie zaworka do odpowietrzenia i pompka podciśnienia została.

Dzięki bardzo jakoś zassał chyba ok

ezop 04-04-2012 21:26

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
to mial ogromne szczescie ze nie padla pompa CR

toomekk6 03-10-2016 11:49

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
Cytat:

Napisał MakGreg (Post 1805817)
Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie do właściwego działu.

WYMIANA FILTRA PALIWA:
Czas: 30 min. Stopień trudności – łatwe.

Potrzebne: Kanał, klucz nasadkowy 19
1 l. oleju napędowego, klucz francuz.

Elementy wymagające demontażu zaznaczyłem czerwonymi obwódkami.
http://img12.imageshack.us/img12/3843/filtrw.jpg
1. Zaczynamy pracę od poluzowania dolnej części obudowy filtra. Wystarczy ją ruszyć, do tego najlepiej użyć klucza nasadkowego lub po prostu dobrze ścisnąć łeb francuzem.
2. Po poluzowaniu pozostawiamy tą część roboty i odpinamy kostkę elektryki oraz spinkę mocującą przewód do obudowy i dwa przewody paliwowe(blokadę przewodów usuwa się poprzez ściśnięcie 2 wystających od spodu wąsów i wepchnięcie do środka złączki. Przewody paliwowe zatykamy chroniąc je przed brudem i pyłem.
3. Odkręcamy 2 nakrętki mocujące obudowę filtra metalowego profilu nadwozia i jedną śrubę mocującą ten profil do poprzecznej belki. Jest już na tyle luźno, że można wyjąć obudowę filtra z profilu.
4. Z filtra zlewamy przez króćce paliwo i po zlaniu puszki po brzoskwiniach ;P paliwa odkręcamy dolną część obudowy.
5. Dalej pozostaje już montaż nowego filtra i uszczelki silikonowej oraz czyszczenie i skręcenie obudowy. W pozycji poziomej króćcami do góry zalewamy filtr przez szerszy z króćców tak, żeby węższym wypłynęło paliwo. Po tym wsuwamy filtr w profil i przyłączamy przewody paliwowe blokując je.
6. Teraz zostaje już tylko złożenie wszystkiego do kupy. Po takiej wymianie nie ma problemów z zapowietrzonym układem zasilania czy gaśnięciem silnika.
* fotki zaczerpnięte z ford etis

Link do instrukcji z rysunkiem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wielkie dzięki!
Właśnie wymieniłem owy filtr paliwa, oczywiście najpierw czytając Twoją instrukcję :)
Do tego wymieniony filtr oleju, powietrza jak i sam olej :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;)

Przemol1974 03-10-2016 17:20

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
Proponuję zmienić mechanika i to szybko!!!

airmate 06-10-2016 18:38

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
To nie mechanik tylko partacz - ciągnąć samochód żeby odpowietrzyć fajnie, mógł narobić niezłego bałaganu

kris8484 06-10-2016 22:12

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
ale kotleta odkopaliscie masakra 😀

toomekk6 07-10-2016 13:16

Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
 
Może i stary ale za to dobry :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.