Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142185)

tomek9000 23-10-2011 16:57

Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
Wczoraj zauważyłem dziwny odgłosy tak jakby terkotanie silnika gdy jest zimny. Slchać dopiero w okolicach 2000 obrotów, W miare nagrzewania się silnika problem ustaje niewiem co to może być. Kilka dni temu miałem kodowane wtryskiwacze, czy to może mieć jakiś zwiazek? Wcześniej czegoś takiego nie było. dodaje link do filmu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SrebnaStrzała 23-10-2011 17:04

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
Być może jeszcze sie nie ustawiły jeśli kodowanie nie było poprawne. Być może wtryski się kończą.
Jest to spalanie stukowe.

tomek9000 23-10-2011 18:12

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
co to znaczy, że jest to spalanie stukowe czy mam rozumieć że ten odgłos spalanie stukowe?

Max* 24-10-2011 09:40

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
Kolego mi sie wydaje ze to jest od turbiny bo turbina przy 2tys daje wieksze cisnienie i zmienia sie praca silnika też mam cos podobnego masz TDDI? Te silnika tak maja albo moga być to też popychacze i na zimnym tak ich słychać

muli9 24-10-2011 13:37

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
rownie dobrze moze to byc objaw padajacej po malu dwumasy - zerknij czy pedal sprzegla nie podskakuje wtedy bardziej - na zimnie zawsze to sie tlucze bardziej az do czasu jak sie rozgrzeje silnik

tomek9000 24-10-2011 18:03

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
Dzwoniłem dzisiaj do mojego mechanika twierdzi ze jest to stukający wtryskiwacz. Umówiłem się wstępnie na jutro, tak że jutro dowiem się coś więcej.

Ar2rB 24-10-2011 18:13

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
ponoc ten typ tak ma jak się zrobi chłodniej (właśnie w okolicy tych roczników 2003 i 2004). Ja mam tak co roku i co roku mnie to irytuje. w tym roku do tego stopnia ze zrobiłem próbę przelewową sobie wczoraj :-)). Samochod mi nie dymi, nie szarpie, przyspiesza, na postoju praca silnika - wzorowa, z klima tez cicho, obroty nie falują, błędów ZERO.

Przelewy:

1. 30
2. 27
3. 27
4. 24

Robione na gorącym silniku więc na letnim (tak jak powinno się robić) były by troche mniejsze. Ideal to nie jest ale jeszcze pare (dziesiat?) tysięcy km pociągną i wymienie zaworki we wszystkich.

Tak jeszcze jestem ciekwy jak taki mechanik może stwierdzić który to wtrysk stuka skoro to sie dzieje tylko podczas jazdy :-). Zresztą to nie jest jakiś taki metaliczny stuk - to bardziej terkot (jak pstrykanie karta do bankomatu o brzeg stołu tylko z większa częstotliwoscią).

Na Twym miejscu bym sobie odpuscił stresowanie ta sytuacja i po prostu jeździł.

hirotaro 24-10-2011 18:15

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
moim zdaniem to wtryski zakoduj je jutro jeszcze raz u mechanika i powinno byc ok jaki masz przebieg???

co nie zmienia faktu że w sumie też zauważyłem że sie głośniejszy zrobił odkąd jest zimniej może kolega ma racje

tomek9000 26-10-2011 17:28

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
Ponowne kodowanie wtrysków nic nie pomogło. Zostaly wymiennione świece żarowe, teraz nie słyszę żadnych stuków w silniku nawet jak jest zimny silnik

muli9 27-10-2011 13:29

Odp: Terkotanie silnika pow. 2 tys. obr.
 
Cytat:

Napisał Ar2rB (Post 1726226)
zrobiłem próbę przelewową

czy moglbys podac dokladnie jaka metoda robiles ta probe - ksiazek i porad na ten temat jest wiele


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.