Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201969)

kpkp1985 27-03-2014 17:30

Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Jak w temacie w jednym z czterech kół występuje taki objaw jak poruszam kołem felga czuje delikatny luz i podczas jazdy słychać w tych okolicach na wertepach dziurach głuchy brzmienie.

Abback 27-03-2014 19:56

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Kolego podstawowa sprawa to czy wina leży w piaście, feldze czy w nakrętkach, a to sprawdzić możesz tylko poprzez założenie tej felgi na inną piastę w aucie, a zanim to zrobisz zamień najpierw same nakrętki - najmniej roboty :D

mondeo70235 27-03-2014 20:34

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
jeśli felga jest dobrze dokręcona a jest luz to znaczy że jest luz jest na łożysku piasty lub zawieszeniu

kpkp1985 27-03-2014 20:39

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Czyli jak dobrze zrozumiałem winna może być felga lub nawet same nakrętki to możliwe?

Następująca sprawa, gdyby wyżej wymienione rzeczy nie były winne a luz spowodowany byłby piastą czy zawieszeniem - można tak jeżdzić czy to jest naprawdę niebezpieczne.

I co jest gorsze/droższe piasta czy zawieszenie tzn jaka cześć zawieszenia

Basra 27-03-2014 20:59

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Witam

Bez urazy ale wozisz własne życie.

pozdrawiam

Barjavel 27-03-2014 21:01

Najlepiej wstaw auto na warsztat. Po zadawanych pytaniach widać że nie jesteś dobrze zorientowany w mechanice ( i nie jest to zarzut z mojej strony)
Bezpieczniej dla Ciebie jak i inych będzie jak takim autem nie będziesz jeździl.
Powodów może być kilka i zgadywanie a tymbardziej kupowanie części w ciemno to też nie najlepsze rozwiązanie. Sądze że diagniza dla doświadczonego mechanika nie będzie trwała dłużej jak kilkanaście minut więc i nie zapłacisz jakoś dużo za pewność co trzeba naprawić. To oczywiście moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

piotrali 27-03-2014 21:18

Jeżeli masz luz na przednim kole to dokręć półoś. Pewnie nakrętką się lekko odkręciła.


Wysłano z Nokia Lumia 920 za pomocą Tapatalk

djibiza 27-03-2014 21:52

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Pytanie co się rusza, bo wiele elementów może. Począwszy od niedokręconego koła (raczej odpada) przez półoś, luzy w zawieszeniu, piastę. Na podnośnik i szukać !

Dombek 27-03-2014 22:10

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2184740)
Jeżeli masz luz na przednim kole to dokręć półoś. Pewnie nakrętką się lekko odkręciła.

Sory kolego ale nakrętka na półosi nie wiele ma wspólnego z luzem na kole... Możliwy i wyczuwalny luz może wystąpić na:
-Tuleja metalowo-gumowa wachacza -pionowa
-Tuleja poprzeczna wachacza- pozioma
-Końcówka drążka kierowniczego jak i całego drążka
-Łożysko piasty
Jak nie wierzysz weż u siebie poluzuj nakrętke półosi i zobacz czy wyczujesz luz jakikolwiek. Inna sprawa jak stuka niedokręcona nakrętka półosi i bedzie stukać ale luzu na kole nie poczujesz.

kpkp1985 28-03-2014 04:17

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Drodzy Panowie dzięki za zainteresowanie tematem, ale;

To nie jest tak, że koło mi lata i rusza się swobodnie tylko, kiedy chwyce za kilo i mocno zacznę nim ruszać czuje taki luz i ruszając nim w tym luzie koło stuka odgłos metaliczny.

A nie będzie to np wina samych szpilek? Wiem, że były wymieniane 2 lata temu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.