Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Łożysko koła pasowego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286309)

Dizelek 18-09-2018 14:21

Łożysko koła pasowego?
 
Witam,
Jak w tytule czy koło pasowe w 1,6 tdci posiada jakieś łożysko? czy tak to czy jest wymienne?

coś mi huczy w okolicach koła pasowego... wymieniłem już łożysko na klimie i na napinaczu, po ściągnięciu paska krokowego nadal huczy wiec to nie alternator.
Co może po ściągnięciu paska hałasować? może to być rozrząd? niby rozrząd robiony był 70 tys km temu to dużo? jakie objawy są rozlatującego rozrządu? chyba ze ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

MARR 18-09-2018 14:47

Odp: Łożysko koła pasowego?
 
Jak się obawiasz o rozrząd to jedź kolego do jakiegokolwiek warsztatu - mechanik jak posłucha na żywo to na pewno więcej Ci powie niż ktokolwiek na forum. No chyba że jest tu wróżbita Maciej bo stawianie diagnoz na podstawie Twojego krótkiego opisu to takie wróżenie z fusów.... :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Dizelek 18-09-2018 15:13

Odp: Łożysko koła pasowego?
 
Ok dzięki za rade a co z pierwszym pytaniem czy koło pasowe w 1,6 tdci posiada jakieś łożysko? jeśli tak to czy jest wymienne?

Deryll 18-09-2018 15:58

Odp: Łożysko koła pasowego?
 
W kole pasowym nie ma łożyska, ono ma przekazać napęd na osprzęt. Może tylko zawierać tłumik drgań, dlatego pada często nazwa "mała dwumasa".

MARR 18-09-2018 16:00

Odp: Łożysko koła pasowego?
 
Tu masz przykład objawów zużytego koła pasowego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Musisz sam porównać czy to to :)

Koła pasowe nie mają łożysk :), mają tłumik drgań skrętnych który jak sie posypie może spowodować urwanie się koła i demolkę w silniku. Więc jak masz jakiekolwiek obawy to naprawdę pokaż to komuś na żywo.

Deryll 18-09-2018 16:04

Odp: Łożysko koła pasowego?
 
Cytat:

Napisał MARR (Post 3031431)
mają tłumik drgań skrętnych który jak sie posypie może spowodować urwanie się koła i demolkę w silniku

Co najwyżej straci klimę i ładowanie... Na kole pasowym chodzi pasek wielorowkowy.

Dizelek 18-09-2018 17:13

Odp: Łożysko koła pasowego?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] cos w ten desen tylko troche mniej slychac,dodam tylko ze podczas jazdy w srodku tez to slychac szczegolnie przy okolo 2 tys obrotow, jutro moze nagram i wrzuce jak jest u Mnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.