Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Czy warto montować lublifikator ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153202)

Krzysztof100 12-03-2012 10:04

Czy warto montować lublifikator ??
 
Witam, w przyszłym tygodniu będę montował instalację gazową sekwencyjną firmy Stag .... w warsztacie gazowniczym powiedzieli mi że warto by było dołożyć i zamontować lublifikator, koszt dodatkowy to 200zł, czy warto dołożyć ??

Dodam że chodzi o Focusa 1.6 16V z 2002r.

Struna 12-03-2012 11:00

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
nie warto, to dobre dla geyów :)

Krzysztof100 12-03-2012 12:14

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
poważnie nie warto ?? gazownik u którego mam zakładać gaz, a jest to warsztat który istnieje na rynku ponad 10 lat, bardzo zachwalał ten lublifikator i teraz sam nie wiem, tym bardziej mówił że w Fordach powinny być zakładane ...:?

Struna 12-03-2012 12:32

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
wiesz, on z tego ma konkretną działkę, więc zachwala żeby sprzedać :) ot - marketing.

Jeśli już bardzo chcesz cokolwiek dodatkowego co pomoże Ci lepiej spać to jest dodatek o nazwie Tunap aplikowany do butli z gazem co bodaj 10 - 15 kkm.

A lubra... no cóż, oprócz mega syfu w kolektorze to wiele więcej nie robi.

luka80 12-03-2012 16:23

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
to co mnie udało się dowiedzieć
mój gazownik coś wspominał o tym co pisze kolega @struna, że jest możliwość aplikowania wkładów bezpośrednio do butli i że to może zdać egzamin ale nie dopytałem o szczegóły

Cytat:

ps. pytałem 2 osoby z forda i mojego gazownika co myślą na temat lubry, każdy odradził mi montaż, wszyscy zgodnie że to nic mi nie da i że w c-maxach tak zaprojektowany jest kolektor że większość oleju osiądzie się własnie na nim, gdzie jeden z nich potwierdził że już widział takie osady na kolektorze przy zamontowanym smarowaniu.

morus 14-03-2012 18:04

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
Krzysztof100 "to coś" nazywa się L U B R Y F I K A T O R...definicja w Wikipedii.

morus 15-03-2012 12:50

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
O lubryfikatorach:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Krzysztof100 18-03-2012 11:42

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
obdzwoniłem kilka warsztatów zakładających instalację i wszyscy mocno zalecają lubryfykację bynajmniej do Forda z mojego roku ... myślę że nie koniecznie ze względów na dodatkową kasę bo lublifikator to 200 zeta, więc wielkiej kasy na tym nie mają ...

Maddragon 18-03-2012 13:57

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
Kolego ja założyłem, bo wyszedłem z założenia, że jeżeli kosztuje to tak niewiele to nie jest to naciąganie. Dla przykładu w moim przypadku koszt instalacji zwiększył się o 8%. Jednak nie zasięgałem rad u innych gazowników i nie namawiano mnie do tego specjalnie. Wszedłem sobie na stronę producenta oleju do lubryfikacji np. Flashlube. Poczytałem i stwierdziłem, że na pewno silnikowi nie zaszkodzę. Co do syfu w kolektorze to nie jest on spowodowany tylko lubryfikacją ale nie o tym temat. Musisz jednak pamiętać o tym, że ów olej kosztuje około 65zł za litr, a u gazowników 100ml-10zł. Ja mam zbiorniczek na 400ml i starcza na jakieś 7000-8000km. To w zasadzie jedyne koszta dodatkowe na jakie musisz zwrócić uwagę. Opinii o lubryfikacji będzie tyle ilu jest użytkowników. Pozdrawiam.

rustin 18-03-2012 21:30

Odp: Czy warto montować lublifikator ??
 
Wytłumaczcie mi jedno. Lubre zalecają do silników forda bo on gazu nie lubi, zawory wypali itd. To dlaczego są osoby na forum które bez tego zrobiły 50-100tys durateciem,jeżdzą i nic się nie dzieje? Przecież lubry nie ma to powinny paść po 20 tys. Jak jest źle ustawiona instalacja to nic nie pomorze nawet cudowna lubra, a jak jest dobrze wyregulowane to tym bardziej nic nie da.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.