Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   FM z 96 czy to MKI czy MKII (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13207)

rafii0305 14-05-2006 21:49

FM z 96 czy to MKI czy MKII
 
witajcie,
jako kompletny świeżak w sprawie fordów proszę o wyjaśnienie bardziej doświadczonych :569: ,
otóż mam od kilku dni FM z roku 96 z płaskimi lampami, ale zauważyłem że z tego samego roku pojawiają się fordy z lampami bardziej okrągłymi, skąd ta różnica i który to MKI a który to MKII?
w jaki sposób można upewnić sie co do rocznika samochodu, mam na myśli to czy gdzieś w samochodzie jest jakiś indywidualny znak/sybmol charakteryzujący dany rocznik? jeżeli tak to gdzie i jak go czytać?
pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość :fcp20

Marq 14-05-2006 22:05

Witalski. :)

W 1996 zakończyła sie produkcja MKI i zaczęła MKII trafiłeś na okres przejściowy. Ale skoro piszesz, że masz Mondka z płaskimi światłami (taki jak ten czerwony w moim profilu) to jest to właśnie MKI, okrągłe światła (zaokrąglone na brzegach) ma druga generacja - MKII. Co do roku produkcji to można sprawdzić na podstawie numeru VIN, a symboli w aucie jako takich nie ma charakterystycznych dla danej serii. Chociaż drobiazgi były. Bo np. ostatnia seria MKI posiadała reflektory bez plastikowych wkładek z żarówkami typu H7 a nie H1 jak to było u poprzedników MKI, wąskie listwy na drzwiach takie jak miał następca - MKII i o ile się nie mylę to chyba też grill był z chromowaną obwódką. :)

Mam nadzieję, że coś Ci to nieco rozjaśniło sytuację, a jak będziesz miał jakieś wątpliwości, śmiało pytaj, zawsze ktoś z nas pomoże. :)

adi 15-05-2006 07:00

" i o ile się nie mylę to chyba też grill był z chromowaną obwódką. "

chromowany grill był tylko w ghia- nawet i w starszych rocznikach-chyba od 94 rozpoczynając.

thing 15-05-2006 08:54

chyba w grudniu (ale nie jestem pewien) zaczeła sie produkcja MKII takiego jak ja mam :)

gregor13 15-05-2006 08:55

Produkcja MK II rozpoczęła się we wrześniu 1996 r. :fcp23

jagrall 15-05-2006 10:13

Cytat:

Napisał adi
chromowany grill był tylko w ghia- nawet i w starszych rocznikach-chyba od 94 rozpoczynając

i to tylko w wersjach 2,0 i 2,5.
poniżej zdjęcie takiej wersji

rafii0305 15-05-2006 17:13

dzieki bardzo, teraz wiem co mam,
czy sa jakies miejsca gdzie mozn sprawdzic VIN?

frompoland 15-05-2006 17:39

ksiazka pojazdu ??

thing 15-05-2006 17:40

poproś kogoś żeby ci sprawdził, m.in. Hesus ma taki programik którym sprawdzi Ci ten numerek ;)

Marq 15-05-2006 17:43

Cytat:

Napisał rafii0305
dzieki bardzo, teraz wiem co mam,
czy sa jakies miejsca gdzie mozn sprawdzic VIN?

Jak najbardziej, nawet tutaj :):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN składa sie z 17 znaków, w oparciu o tą instrukcję łatwo dojdziesz, do tego, gdzie Twoje auto powstało, z którego jest roku, jaka to wersja nadwozia, itp. :)

Oprócz tego są też automatyczne internetowe dekodery VIN, jak np. ten (CarFax):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Problem w tym, że nie każdy VIN jest przez niego rozpoznawany. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.