Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Termometr - jaki zamiennik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111775)

SrebnaStrzała 10-10-2010 08:17

Termometr - jaki zamiennik
 
Witam
Mniej więcej miesiąc temu padł mi termometr temperatury zewnętrznej, skorodowało kable w takim miejscu że jest to nie do naprawienia. Czy można tam podłączyć jakiś zamiennik, np. samą czujkę od zwykłego elektronicznego termometra? Nie chce wydawać ponad 100zł na zakup fordowskiego czujnika.
Pozdrawiam

SrebnaStrzała 10-10-2010 17:25

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
Koledzy, niech mi ktoś poradzi czy zwykła czujka z termometru cyfrowego sie nada do tego... ?

hefi 10-10-2010 17:27

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
ja bym skromnie zasugerowal wycieczke na szrot

SrebnaStrzała 10-10-2010 18:51

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
Jak na allegro mają po 100zł używane to na szrocie nie będzie taniej. Zazwyczaj jak kupuje to na allegro jest taniej.

arturek 10-10-2010 20:45

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1520684)
Jak na allegro mają po 100zł używane to na szrocie nie będzie taniej. Zazwyczaj jak kupuje to na allegro jest taniej.

Na szczęście nie jest tak jak mówisz
Wiele poszukiwanych części ma na allegro kosmiczne ceny a na szrocie normalne - nie raz tego doswiadczyłem

Arturek

SrebnaStrzała 10-10-2010 21:44

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
Arturek
W Poznaniu generalnie jest jeden szrot Forda. Za używany alternator zawołał sobie 350zł !! Jak to usłyszałem myślałem że padnę! Stąd moje stwierdzenie.

mondeo70235 10-10-2010 21:47

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
kolego poszukaj na allegro kiedys kupowałem podróbe nową za 30 zł taki uniwersalny

SrebnaStrzała 10-10-2010 22:19

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
Szukałem najtańszy 80zł+przesyłka = 100

Mariusz 10-10-2010 22:33

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
A może to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

arturek 11-10-2010 07:02

Odp: Termometr - jaki zamiennik
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1520412)
Witam
[...]. Czy można tam podłączyć jakiś zamiennik, np. samą czujkę od zwykłego elektronicznego termometra? Nie chce wydawać ponad 100zł na zakup fordowskiego czujnika.
Pozdrawiam

Nikt Ci nie odpowie, bo ważne są parametry elektryczne czujnika
Czujnik i termometr to komplet
Ze zmianą temepratury zmienia się opór => zmienia się natężenie => termometr miezy natężenie prądu ale dzięki odpowiedniemu wyskalowaniu pokazuje temperaturę
Dlatego czujnik z Tesco raczej będzie miał inne parametry elektryczne niz oryginalny.

Na tej samej zasadzie nie podmienisz czujnika ilości paliwa w baku (pływaka) od innego samochodu, bo ma inne parametry

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.