Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Bzyczenie" na ja³owym i przy przy¶pieszceniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339070)

Balian8 27-01-2024 10:16

"Bzyczenie" na ja³owym i przy przy¶pieszceniu
 
Cze¶æ,

Mam problem z dziwnym d¼wiêkiem, który s³ychaæ w aucie do kilku-kilkunastu minut po odpaleniu. Pojawi³o siê to jaki¶ miesi±c temu i chyba ma zwi±zek z zimnym silnikiem, ale nie do koñca z temp. za zewn±trz, bo auto stoi w gara¿u podziemnym, gdzie nie ma wielkich skoków temp lato-zima, kilka stopni max.

Po odpaleniu, jak cofam i wrzucam potem "1" to na ja³owym s³ychaæ jakby "basowe buczenie/bzyczenie", raczej od strony pasa¿era spod maski... Potem te¿ jak jest na ja³owym to samo. Jednak po miesi±cu jazdy z t± przypad³o¶ci± problem siê nasili³, bo wcze¶niej znika³ po kilku min, teraz raczej po kilkunastu, a nawet do pó³ h. Pojawi³o siê te¿ co¶ nowego, bo przy przy¶pieszaniu mniej wiêcej wtedy gdy za³±cza siê turbo s³ychaæ te¿ dziwny d¼wiêk, którego nie by³o, jakby burczenie/bzyczenie. Nie jest to ¶wist, bo "obok" turbina w³a¶nie ¶wiszczy, a to jest jakby bzyczenie, ale ju¿ nie basowe jak na ja³owym.

Na pocz±tku my¶la³em, ¿e to poduszka silnika ze strony pasa¿era, ale jednak jak pojawi³ siê ten d¼wiêk przy przy¶pieszaniu to pomy¶la³em, ¿e turbina, ale ja ¶wiszczy sobie jak kiedy¶ i przy¶pieszenie jest. To co nieszczelno¶æ? Mia³ kto¶ podobny problem?

Najgorzej, ¿e jak stan±³em sobie ¿eby zobaczyæ sk±d to dobiega, to po podniesieniu maski nic nie s³yszê... ten d¼wiêk na ja³owym s³ychaæ mocno w kabinie, a po podniesieniu maski no nie bardzo dla mojego nieprawnego ucha.

Balian8 27-01-2024 11:43

Odp: "Bzyczenie" na ja³owym i przy przy¶pieszceniu
 
Dobra, jednak w kabinie auta to inaczej rezonansuje... Jak otworzy³em maskê w gara¿u to d¼wiêk pochodzi z okolic filtra powietrza. Czy to mo¿liwe, ¿e filtr lub co¶ w jego okolicy daje takie objawy?

rajman 27-01-2024 18:53

Odp: "Bzyczenie" na ja³owym i przy przy¶pieszceniu
 
Rurki wej¶cia wody do nagrzewnicy na grodzi tak brzêcz±, zepnij na próbê trytk±.

Balian8 27-01-2024 20:25

Odp: "Bzyczenie" na ja³owym i przy przy¶pieszceniu
 
To by mia³o sens... Tylko dziwne, ¿e przy przyspieszeniu te¿ to wystêpuje ale d¼wiêk inny.
Tylko jakby¶ jeszcze mi napisa³ tak bardzo ³apotologicznie gdzie te rurki s±? Bo jak zacz±³em sam szukaæ tematu na forum czy w necie to ró¿ne dziwne rzeczy mi powychodzi³y..

rajman 30-01-2024 07:00

Odp: "Bzyczenie" na ja³owym i przy przy¶pieszceniu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w tym temacie w poscie nr #23 masz zdjecie rurek, górne aluminiowe z kostka sa od klimy a pod nimi sa dwa gumowe weze ktore wchodza do nagrzewnicy i tam sa aluminiowe rurki które trzeba spi±æ dla próby trytk±


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.