Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181325)

abbazabba 30-04-2013 20:34

Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu
 
1.Panowie jak u Was wygląda spalanie LPG w tym silniku?

2. Czy normalnym jest dość szybki(w moim mniemaniu) ubytek benzyny na wskaźniku?
Zrobiłem ok. 1000 km od momentu zakupu i w tym czasie już zalałem benzyny za 110 zł + 3 x gaz po ok 100 zł.

Czy możliwe że któryś z wtrysków jedzie na benzynie a reszta na LPG?

koni53 02-05-2013 19:02

Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu
 
zdarzały sie takie sytuacje,ale to rzadkość.co trip pokazuje?policz mniej więcej spalanie na benie i lpg.u mnie jak na benie to prawie zgadzało się z tripem,a lpg w trasie ok 10l/100 km do 17l/100 km po mieście w manualu.na automacie było jeszcze więcej.nie dokręcaj korka od beny,żeby się nie zasysał,wtedy rzetelniej pokazuje wskażnik stan baku :)jeśli wychodzi za duże wyjdą ci rachunki,to trzeba zajrzeć w parę miejsc :)

abbazabba 05-05-2013 18:09

Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu
 
Jak go kupowałem to trip pokazywał 11,2 i chyba był to zbiór z wielu miesięcy. po resecie wychodzi mi ok. 13 na tripie. robię głównie krótkie trasy do 20km.
Powiedz czy jest jakieś zagrożenie dla silnika(lub dalszej jazdy) jeśli na tripie zasięg zejdzie do zera, mimo iż wskazówka pokazuje że paliwo jeszcze jest?

koni53 06-05-2013 09:59

Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu
 
Cytat:

Napisał abbazabba (Post 2007545)
Jak go kupowałem to trip pokazywał 11,2 i chyba był to zbiór z wielu miesięcy. po resecie wychodzi mi ok. 13 na tripie. robię głównie krótkie trasy do 20km.
Powiedz czy jest jakieś zagrożenie dla silnika(lub dalszej jazdy) jeśli na tripie zasięg zejdzie do zera, mimo iż wskazówka pokazuje że paliwo jeszcze jest?

myślę,że nie ,bo trip troche głupieje na lpg.zasięg schodzi,ale paliwa nie ubywa przecież.denerwuje to trochę,bo piszczy jak jest już mało :) powinieneś też zauważyć,że trip powinien korygować sobie zasięg(albo zasięg nie schodzi albo dodaje sobie kilometrów) jeśli średnie spalanie się jakoś znacząco zmienia.na krótkich trasach też mi tak pokazywał,a nawet więcej (14-15l),na autostradzie do Italii zszedłem nawet do 8,3l/100 km,a gazu faktycznie wychodziło 9,5l/100 km. :wink:

abbazabba 10-05-2013 17:07

Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu
 
Niestety nie zawsze trip odbija sobie zasięg. Muszę z tym korkiem popróbować.
A czy częste jest w fordach że na lpg włącza się check engine? Mnie się zaświecił w tym tyg. Nie wyczuwam żadnych zmian w jeździe, problemów.

koni53 10-05-2013 22:41

Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu
 
tripem się nie przejmuj.gorzej z checkiem.nie powinien sie świecić jeśli wszystko ok.lepiej sprawdż to.tradycyjnie zacznij od gazu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.