Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   CPIK błąd w danych EURO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338188)

spidi 27-11-2023 11:02

CPIK błąd w danych EURO
 
Witam. Temat chyba jeszcze nie poruszany. Od Października można sprawdzać w bazie CEPIK normy EURO. Jak się okazuje pojawiły się błędy. Ktoś uprościł sobie zadanie i wpis do bazy następuje według dziwnych wytycznych. Przedewszystkim brany jest rocznik pod uwagę a pojazdy kwalifikowane są hurtem. Focus 1.5 cdti polift ma przypisaną normę EURO 5 zamiast 6. Czy ktoś prubował to jakoś odkręcić. Dokumenty w FORD Polska stwierdzający o faktycznej normie kosztuje 400 zł.

hindus 27-11-2023 11:09

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
A jakie są na ten moment (albo w przyszłości paru miesięcy) konsekwencje niepoprawnie uzupełnionej normy?

kln1920 27-11-2023 11:16

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
Pewnie chodzi raz o strefy czystego transportu, dwa o podatek od samochodu. Na razie to nic nie wnosi, ale w przyszłości może mieć spore znaczenie, tym bardziej w dieslu. Oczywiście urzędowe debile zamiast wpisywać normy według faktycznej normy danego silnika, to wpisują według roczników. I tak 1.5 tdci z 2015 roku ma wpisane Euro 5, ale ten sam silnik z 2016 będzie miał wpisane Euro 6. Można chyba tylko do końca roku dokonać zmian w wydziale komunikacji, ale oczywiście wszystko na głowie obywatela. No i jak kolega napisał, świadectwo homologacji kosztuje. Ciężej będzie też sprzedać w przyszłości auto z wpisanym Euro 5 zamiast Euro 6. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz jeszcze zapytać w wydziale komunikacji, czy tabliczka znamionowa z VIN i normą załatwia sprawę, czy też nie.

Jakoob 27-11-2023 17:23

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
U mnie 1.5tdci 120KM 2015r. ma wpisane Euro VI.

ołowiany 27-11-2023 18:00

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3477080)
No i jak kolega napisał, świadectwo homologacji kosztuje.

Jakieś dwa lata temu dostałem na @ z forda homologację za darmo.

DaM3 28-11-2023 15:32

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
Dzięki za info.
Dziś udałem że do wydziału komunikacji i od ręki zmienili mi normę na euro 6.
Auto z Niemiec więc w brif była norma spalin.

Skolmi 29-11-2023 14:59

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
Ja mam w CEPie nieistniejące EURO 6W.

arturek 29-11-2023 21:11

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
Cytat:

Napisał DaM3 (Post 3477216)
[...]
Dziś udałem że do wydziału komunikacji i od ręki zmienili mi normę na euro 6.
Auto z Niemiec więc w brif była norma spalin.

Potwierdzam - w krakowskim Wydziale Komunikacji - "od ręki" wbili mi pieczątkę do dowodu rejestracyjnego z poprawną normą euro.

Auto z Niemiec, więc mieli u siebie dokumenty z informacją, jaką normę euro auto spełnia

Nic nie płaciłem

2) wcześniej wysłałem zapytanie do krakowskiego dealera = Euro Car => zero odpowiedzi

pozdrawiam
Arturek

spidi 01-12-2023 07:51

Odp: CPIK błąd w danych EURO
 
Z wpisem normy nie ma problemu jeśli jesteś pierwszym właścicielem pojazdu sprowadzonego. Gdy odkupujesz go od kogoś lub z komisu w innym mieście to już dobra wola urzędnika czy dostaniesz skany oryginalnych dokumentów.

actchris 07-12-2023 13:16

norma spalin w mObywatel/Cepik
 
Zauważyłem że mam w mObywatl/Cepik normę spalin EURO 5 a moje MK4 DIESEL z 2010r na 100% ma normę EURO 4.

Ogólnie CEPIK przyjął zasadę że każde auto od 2010r ma normę EURO4 dla Diesla.

Ktoś się już może bawił z odkręcaniem tego? bo z czego co wiem to jest z tym sporo zabawy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.