Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] ogrzewanie - dziwne ? zachowanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166191)

Peet_peet 22-09-2012 17:55

ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Witam,
Zaczynają się zimne dni i po raz pierwszy mam okazję skorzystać z ogrzewania a nie klimatyzacji. No i zauważyłem, że pomimo rozgrzanego już silnika z nawiewów leci zimne powietrze... dopiero po jakimś czasie zaczyna lecieć ciepłe a wskazówka temperatury trochę opada, tak jakby dopiero nastąpiło otwarcie jakiegoś zaworu zasilającego nagrzewnicę. Czy to normalny objaw w C-Maxach ?

leonov 22-09-2012 18:15

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Raczej nie, u mnie nawet gdy wskazówka jest na minimum to już dmucha ciepło.

tedi_k 22-09-2012 21:15

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał leonov (Post 1879996)
Raczej nie, u mnie nawet gdy wskazówka jest na minimum to już dmucha ciepło.

A nie masz przypadkiem dodatkowej nagrzewnicy? W C-maxach 2.0TDCi to prawie standard...
Dodatkowa nagrzewnica (elektryczna) powoduje, że mniej więcej po 15-20sek. od uruchomienia samochodu z nawiewów dmucha ciepłe powietrze a w samochodzie po 2-3 minutach jest ciepło nawet w największe mrozy...

Peet_peet 23-09-2012 20:58

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1880106)
A nie masz przypadkiem dodatkowej nagrzewnicy? W C-maxach 2.0TDCi to prawie standard...

Ja na pewno mam kable... grube biegnące pod osłonami na dole po prawej stronie... czytałem że to od tej nagrzewnicy... jednakże ani z ani bez włączonego "odmrażania szyby" ciepła brak... zaczynam się niepokoić bo nie przywykłem do skrobania szyby (zawsze miałem ogrzewaną :( )

leonov 24-09-2012 19:24

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1880106)
A nie masz przypadkiem dodatkowej nagrzewnicy? W C-maxach 2.0TDCi to prawie standard...
Dodatkowa nagrzewnica (elektryczna) powoduje, że mniej więcej po 15-20sek. od uruchomienia samochodu z nawiewów dmucha ciepłe powietrze a w samochodzie po 2-3 minutach jest ciepło nawet w największe mrozy...

No nagrzewnica jest, ale ona nie działa cały czas :568:, gdy temp. ustawimy na HI lub włączymy odmrażanie przedniej szyby, no i temp. zewnętrzna chyba musi być niska wtedy działa.
A u mnie nie muszę mieć tego a dmucha dość szybko ciepłe.

tedi_k 24-09-2012 23:45

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał leonov (Post 1880846)
No nagrzewnica jest, ale ona nie działa cały czas

Zdziwisz się - ustaw sobie w zegarach informację o włączonej nagrzewnicy - u mnie już przy różnicy temeratur pomiędzy zewnątrz a nastawą klimy rzędu 7-8 stopni (tzn. na dworze jest 14 a ja mam na klimie nastawione 21) nagrzewnica się włącza! W normalnym reżimie pracy klimatyzacji! Oczywiście rano, jak temperatura wewnątrz samochodu jest równa tej zewnętrznej.
Po ustawieniu informowania o włączonej nagrzewnicy widać (szczególnie jak się weźmie parametr mówiący o % mocy grzania) widać, że nasza nagrzewnica włączana jest prawie zawsze.

Peet_peet 27-09-2012 20:35

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1881067)
ustaw sobie w zegarach informację o włączonej nagrzewnicy

A jak to zrobić ?? ja nie zauważyłem takich ustawień w menu... czy to oznacza, że nie mam tej nagrzewnicy elektrycznej ??

leonov 27-09-2012 21:16

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał Peet_peet (Post 1882301)
A jak to zrobić ?? ja nie zauważyłem takich ustawień w menu... czy to oznacza, że nie mam tej nagrzewnicy elektrycznej ??

Nie wszystkie zegary mają taką opcję :one:

tedi_k 28-09-2012 17:39

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał leonov (Post 1882318)
Nie wszystkie zegary mają taką opcję :one:

A ja myślałem, że już prawie wszyscy zamienili sobie zegary na poliftowe:D
Radio, telefon, ecomode i nagrzewnica dodatkowa będzie widoczna! Czyli - warto sobie zamienić zegary na poliftowe!
Jak by co to sztuka-prawie-nówka, pewna i sprawdzona (choć z tym mniejszym wyświetlaczem) zalega sobie bezczynnie...;)

leonov 29-09-2012 10:36

Odp: ogrzewanie - dziwne ? zachowanie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1882541)
Jak by co to sztuka-prawie-nówka, pewna i sprawdzona (choć z tym mniejszym wyświetlaczem) zalega sobie bezczynnie...;)

A ile za to cudo :one:, na alledrogo znalazłem od 200 zł do 699 !?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.