Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] numer katalogowy świec+moment dokrecenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154114)

majster354 22-03-2012 20:06

numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
Potrzebuje wymienic swiece. Samochod Focus II lift, z marca 2009. Silnik benzynowy 1.6 duratec 100 KM. Czy moglby mi ktos podac numer katalogowy swiec do tego modelu wedlug katalogu forda, oraz moment dokrecenia swiec wedlug etisa. Z gory dzieki za pomoc ;)

walek77 23-03-2012 09:07

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
Nr katalogowy świec 1493001 FORD, nie znalazłem w Etisie informacji o momencie dokręcania świec w silniku benzynowym 1.6 Duratec. Dla przykładu przy świecach żarowych w silnikach 1.6 TDCi - moment dokręcania 8 Nm.

marekpz 23-03-2012 13:33

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
Jest w etisie, 15 Nm

skrzypekps 24-03-2012 18:47

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
i tak, jak ich nie dokręcisz to z odkęceniem po paru latach mozesz mieć problem, bo głowica silnika jest aluminiowa i świece lubią się zapiekać a że są cienutkie lubią sie ukręcać. Proponuję zmianę na świece NGK trochę droższe nawet od oryginałów, ale pewne i dobre raczej na lata (oryginał obecnie nie znaczy najlepszy).

lukaszs 24-03-2012 19:08

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
wlasnie NGK sa tansze od boscha, ktore lepsze?

Daro19823 24-03-2012 19:49

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
jaki moment ja kluczom nie wierze klucz kluczowi nie rowny . dokrecasz do oporu i spokoj . jak sam dokrecisz do bedziesz jezdził . ja mam sposób najpier dokrecam prawa reka do oporu biore klucz w obojga rece i troszeczke docigacam . tak dokrecone swiece juz sie nie dokreca

maureliusz 25-03-2012 11:03

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
Daro...bez urazy jak nie masz pojęcia, to nie pisz glupot. Do oporu to możesz sobie kran w łazience dokręcać. Tu nie chodzi o to, aby się dokręciło, bo można nawet na kleju dać. Tu chodzi o to...ABY POTEM ODKRĘCIĆ!!! Klucz kluczowi nie równy? No tak firmy Topex lub Yato napewno.

Dokręcać należy zgodnie z instrukcją: moment + ewnetualnie kąt, jeżeli jest podany - nie wiem dokładnie.

Odkręcanie:
Należy znać maksymalny moment ODKRĘCANIA świecy danego producenta.
Ustawiamy na kluczu ten momeent.
Próbuje odkręcić.
Nie idzie? Zapalamy silnik, aby osiągnąć temperaturę, spryskujemy preparatem penetrującym czekamy 5 minut i znowu probujemy. Aż do skutku.
Większy moment będzie skutkował...urwaniem świecy i niezłym problemem:
- ściąganie głowicy
- skorzystanie z wyspecjalizowanych zakładów usuwających "pozostałości" świecy bez podnoszenia głowicy.

majster354 25-03-2012 22:07

Odp: numer katalogowy świec+moment dokrecenia
 
Dzwonilem do dwoch autoryzawanych serwisow i w jednym facet sie zdziwil ze po co chce wkrecac swiece kluczem dynamometrycznym-jego zdaniem swiece wkreca sie z odpowiednia sila zwyklym kluczem-tylko czy wprawna reka jest w stanie miec takie wyczucie ? ;]
Druga kwestia to czy mozna wkrecac nowe swiece do silnika ktory stygl pol godziny-godziny ? W pewnym nieautoryzowanym serwisie twierdza ze wymiana swiec to chwila przy obecnych temperaturach i po 20 minutach od zgaszenia silnika mozna dokonac wymiany ? Tylko ze po takim czasie, nawet po godzinie, jak otwieram maske to czuc ze silnik jeszcze jest bardzo cieply.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.