Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Awaria kamery - wiązka LX6T14A411 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337261)

keplak 22-09-2023 16:15

Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
1 załącznik(i)
Witam wszystkich . Mam problem z kamerą w Escape 2020 . Musiałem wymienić przednią szybę więc zakupiłem używany oryginał od forda kugi , która miała już zamontowany czujnik deszczu wraz z wiązką . Moja uszkodzona szyba czujnika deszczu nie miała . Tak jak napisałem auto ze Stanów miało wiązkę numer LX6T14A411 ( bez kostki na czujnik deszczu i jeszcze czegoś tam auto w wersji SE ) . Razem z zakupioną szybą dostałem czujnik z wiązką , która na pierwszy rzut oka wygląda tak samo , ma ten sam numer LX614A411 tylko jeszcze chyba dodatkowo dwa złącza . Podłączyłem pod tą drugą wiązkę min. kamerę no i okazało się , że auto jej nie widzi i sypie błędami . Podłączam starą wiązkę jest ok. Pytanie czy jest jakaś inna pinologia w głównej kostce ? Czy do tej starej wystarczy gdzieś się wpiąć ( tylko gdzie ) i zakodować aby mieć skoro już w szybie jest czujnik deszczu ? Zamieszczam zdjęcia obu wiązek , ta z mniejszą ilością złącz pochodzi z USA

sabaciontko 23-09-2023 14:24

Odp: Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
Multimetr w ręce i do roboty . Nie widzę prostszej metody.

keplak 23-09-2023 16:46

Odp: Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
Trzeba jeszcze wiedzieć czego i gdzie szukać . Z tego co się zorientowałem to wiązka USA zdecydowanie się różni od wiązki z europy tzn. na innych pinach jest podłączona np. kamera w kostce amerykańskiej i europejskiej i dlatego mi nie działa . Pytanie jeszcze czy po zakodowaniu czujnika deszczu na jakiś pinach pojawi się jak pojawi się " deszcz" 12 V czy inne napięcie. Bez tej wiedzy to można tygodniami mierzyć i badać .

tomao 23-09-2023 16:55

Odp: Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
Wystarczy po pomiarach porównawczych przepiąć piny w głównym złączu wiązki. Czujnik deszczu daje cyfrową informację.

sabaciontko 23-09-2023 20:37

Odp: Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
Cytat:

Napisał keplak (Post 3471221)
Trzeba jeszcze wiedzieć czego i gdzie szukać

Dlatego producent dostarcza schematy. Niestety odpłatnie :( . Czujnik deszczu należy do najprostszych podłaczeń , więc możesz spokojnie szukać w schematach Focus i Kuga .

keplak 24-09-2023 12:23

Odp: Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
Nie mam schematów to nie moja branża jak masz to się podziel .

Jak będziesz miał problem ze swoim alarmem , monitoringiem , itd . to ja Ci z przyjemnością pomogę

Ale ok zajmie mi to trochę czasu tylko po co jest to forum ???

Temat do zamknięcia

sabaciontko 24-09-2023 14:02

Odp: Awaria kamery - wiązka LX6T14A411
 
Schematy są odpłatne. Wystarczy że zakupisz dostęp do swojego modelu i po kłopocie. Naprowadziłem Cię że w FF MK3 i Kuga Mk2 są podobne rozwiązania a schematy do nich sa łatwo dostępne w necie za free. Nie ma się co obrażać , tylko zakasać rękawy i szukać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.