Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Konserwować czy nie? Oto jest pytanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28977)

fasi 18-08-2007 11:06

Konserwować czy nie? Oto jest pytanie
 
Pozwoliłem sobie założyc ten temat aby wysondować: ilu z forumowiczów wykonało konserwację podwozia w swojej foce.

Co chwile spotykam sie z opiniami użytkowników nie-fordów, że focus ładne autko ale podwozie tragiczne i trzeba konserwować. Jak to jest Panie i Panowie?

CAr 18-08-2007 11:35

Ja konserwowałem podwozie wczoraj :) ale sam :P

PP 18-08-2007 12:54

W mojej foce suche jak diabli, już się prosi o konserwacje.
Pzdr
Piotr

persi 18-08-2007 13:06

Ja zakonserwuje swojego Focusa całego, nie tylko podwozie ale tez nadwozie przed zimą bo zuważyłem ogniska rdzy. Mysle ze będe miał spokój :)

Piotr Skibiński 18-08-2007 13:22

czym konserwujecie podwozie?

s@ndy 20-08-2007 09:04

ja właśnie jestem świerzo po zrobieniu - miało byc rok temu (już go brało od dołu zwłaszcza tył) ale nie było czasu, o dziwo gość pamiętał mnie i mówił że sporo się pogorszyło przez ten rok.
Mówił że tak do piątego roku to jeszcze fordy wytrzymują, francuskie nawet do 7-go, VW najlepiej bo mają już fabrycznie zakonserwowane.

Warto konserwować jeśli auto ma już kilka latek - w poprzednim aucie (DU nexia) konserwacja była robiona w salonie i potem po trzecim roku przejrzana i uzupelnieone ubytki- skutek był taki że jak miała 7 lat i była sprzedawana to nie było nigdzie śladu rdzy...

Teraz mam zakonserwowane jakimś czarnym mazidłem i kosztowało mnie to 450zł (podwozie i nadwozie kombi)

Coco77 23-08-2007 10:50

CAr.Powiedz czym konserwowałeś Foczkę.U mnie tez sie prosi o konserwację ale najpierw odwiedzę lakiernika bo mam ogniska korozji. :fcp6

Gurek 23-08-2007 11:19

Tez sie dolaczam do pytania- czym konserwowac podwozie

Drugie pytanie- czy montujecie od spodu oslony silnika?

CAr 23-08-2007 12:04

Cytat:

Napisał Coco77
CAr.Powiedz czym konserwowałeś Foczkę.U mnie tez sie prosi o konserwację ale najpierw odwiedzę lakiernika bo mam ogniska korozji. :fcp6

2 puszki BITEXu + pistolet do lakierowania po 2-3 warstwy.
Oczywiście najpierw tam gdzie jest rdza trza dokładnie oczyścić.

more_power 23-08-2007 13:18

Ja konserwuję podwozie hammeritem, a profile zamknięte WD-40 :) Mogę o tym powiedzieć tyle, że moim zdaniem spisuje się to całkiem nieźle, a i specjalnie drogo nie wychodzi :) Mam nadzieję, że mogłem pomóc.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.