Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford ka! Czy warty tych pieniedzy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277115)

bubel25 23-02-2018 21:35

Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
Witam. Od dłuższego czasu ze swoją dziewczyną przyglądamy ogłoszenia i szukamy dla niej małego autka. No i padło na forda ka. Mamy jeden egzemplarz opatrzony ale czy warty jest tych pieniedzy? A może wy coś niepokojącego zauwazycie na zdjęciach. A oto link do ogłoszenia.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kumpel Fordzika 24-02-2018 12:52

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
Musi być ten malusi Ford od Fiata ;) ?

Harun 24-02-2018 13:54

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
A co złego w tym, że od Fiata?

kumpel Fordzika 24-02-2018 14:32

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
Złego to nic tyle, że Fiat to Fiat, a tu Forda udaje :)

slawek-kali 24-02-2018 14:42

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
I?.. A twoja foka udaje mazde :D

kumpel Fordzika 24-02-2018 14:50

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
To przynajmniej jakiś porządny markowy japoński samochód udaje :)
Poza Focusem mam dwa japońskie samochody. Niestety słabo Fordowi te podszywanie się pod Mazdę wyszło, oj słabo :(

PROD 24-02-2018 16:42

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
To może ja coś od siebie merytorycznego dodam jako użytkownik.
Samochód do miasta idealny, 69km wystarcza w zupełności do sprawnego poruszania się po mieście, na trasie daje radę ale nie dłuższej niż 150km ponieważ nie jest wygodny. Spalanie w mieście u mnie to około 6,5L ale nim trzeba się nauczyć jeździć ponieważ w przeciwnym razie będzie to 8L, na trasie podobnie około 6L ( udało mi się zrobić trasę ~180 km na 10L benzyny). Jest zaskakująco wygodny dla dwóch osób + ewentualnie dzieci z tyłu, bagażnik wystarczy na porządne zakupy. Dla mnie największym plusem jest wysoko umieszczona skrzynia biegów, sam nie sądziłem że jest to tak pomocne w mieście. Co do silnika jest to stary silnik z fiata punto z 1999r, bezawaryjny, bezkolizyjny w przypadku urwania paska rozrządu. W samochodem nie ma za dużo elektroniki co jest dla mnie plusem ponieważ sam go jestem w stanie naprawić. Koszt serwisu czyli filtr oleju, powietrza, kabiny i 3litry oleju to około 150 zł. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało zadawaj.

slawek-kali 24-02-2018 17:04

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
No pewnie ze dobre auto. Nie gnije, silnik do miasta ideal, czesto ladne wyposazenie typu grzane fotele, szyba, elektryka lusterek klimatronik..

Tanie czesci zamienne, do miasta bardzo dobry..

A do kolegi "lejacego wode gdzie mozna" - pamietaj ze to japonczyk wzial plyte forda, nie odwrotnie! a blachy jeszcze gorsze zamontowali :p

PROD 24-02-2018 17:22

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
To że nie gnije nie był bym pewny, ja swój od razu zabezpieczyłem, jakoś obawiałem się o to.
Zgadza się mazda 6 Igen wzięła płytę od mondeo mk3 i tylko płytę silniki każdy miał swoje.

slawek-kali 24-02-2018 17:35

Odp: Ford ka! Czy warty tych pieniedzy?
 
Tomku nie masz racji.. ale amator nie musi wiedziec..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.