Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Żeby jednak był USB (zmieniarka czy nowe radio) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179284)

be_rcik 01-04-2013 18:35

Żeby jednak był USB (zmieniarka czy nowe radio)
 
Cześć,
mam nadzieję że admin nie ześmieciuje mi wątku po 10 minutach. Bo temat wyświechtany, ale jednak dobrej podpowiedzi nie znalazłem.
Mam chyba 6000CD, w każdym razie kwadratowe. Jakiś czas temu padał mi CD więc odtwarzam tylko przez AUX z komórki, co jest już trochę niewygodne, wkurzające i absorbujące podczas podróży.

Generalnie cele są dwa:
- potrzebuję USB
- fajnie zmieścić się w 500 zetach.
W sumie zostały mi dwa warianty:
1. Emulator zmieniarki, koszt około 370 zeta + montaż, powiedzmy 100 zł. = ok 470. Fajne rozwiązanie, ale radio pozostaje tak samo badziewne


2. Kupić radio z USB, np 1 DIN, za około 300 zł, ramka ok 50 zł + ok 100 zł za montaż. W sumie koszt podobny, ok 450 zł. Liczę ze jakość się poprawi, będzie wygodniej, ale wada-nie da się sterować z kierownicy no i złożenie całość w ładną kompozycję może być problematyczne.

Kurcze naprawdę nie wiem. Mam miesiąc żeby coś z tematem zrobić. Co poradzicie.
Dodam, ze nie mam zamiaru wydawać 2,5 kPLN na super fajne rozwiązania.

Naprawdę nie znalazłem w grupach finalnego rozwiązania mojego rozdwojenia, chociaż delikatnie skłaniam się ku nowemu radyjku. Jakoś ciężko mi wydać 500 zeta w coś co jest peryferią słabego radia jakie mam.

Z góry dzięki z pomoc.

larkowiec 01-04-2013 20:57

Odp: Żeby jednak był USB (zmieniarka czy nowe radio)
 
Możesz dokupić w ASO za coś koło 450zł moduł wpinany w kostkę radia do obsługi USB. Z tego co pamiętam dało się zmieniać utwory z kierownicy a w radiu obsługiwało się to pod szyldem AUX. Gdzieś już tu na forum czytałem o tym.
Też o tym myślałem, ale udało się za koło 200zł kupić radio Sony z obsługą mp3 na CD i to mi wystarcza.

cliner 01-04-2013 22:27

Odp: Żeby jednak był USB (zmieniarka czy nowe radio)
 
Bercik...Do tego rocznika nie ma modułu sterowania głosem i portu usb na pokładzie...Rozwiązanie...to inne radio(firmware od 2008r.)lub jakiś uniwersalny moduł aux z usb podłączany do obecnego radia lub używka Sony ze zmieniarką-6CD+mp3 i wtedy chyba nawet usb jest raczej zbędne..ale jak kto lubi...wybór należy do wybieracza...;)

keisim 01-04-2013 23:13

Odp: Żeby jednak był USB (zmieniarka czy nowe radio)
 
Jeżeli możesz dołożyć jeszcze 150zł to zdecydowanie polecam Parrota! Zyskasz USB/MP3, Bluetooth streaming - A2DP, Bluetooth HFP (zestaw głośnomówiący). Nigdy wcześniej (i później też..) tak szybko i wygodnie nie dzwoniło mi się z samochodu, korzystając z wybierania głosowego...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

arturek 02-04-2013 07:47

Odp: Żeby jednak był USB (zmieniarka czy nowe radio)
 
Witam

Kolego BE_RCIK, u góry działu AUDIO, masz FAQ

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a tam jest wątek o rozwiązaniu dla Ciebie, BEZ konieczności instalowania modułu bluetooth

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a tu filmik z youtube
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.