Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana anteny na płetwę z MK4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308845)

kieppas 08-05-2020 10:29

Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą anteny w swoim Focusie MK3 na płetwę rekina. W internecie znalazłem nakładki na tradycyjne stopki anten do tego modelu, które przykleja się do dachu i jakoś nie do końca przekonuje mnie to rozwiązanie. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad wymianą anteny na tą z MK4, która jest przykręcana do dachu. Pytanie, czy ktoś może orientuje się czy mocowania stopki anteny w MK3 i MK4 są identyczne, by w bez większych modyfikacji można było wykonać taką modyfikację?

clubGRANT 08-05-2020 12:34

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Też o tym myślałem, ale moje spostrzeżenia tak na oko porównując zdjęcia z aukcji allegro: mogą nieznacznie się różnić mocowaniem oraz wtyczkami, ale one zależą od wyposażenia gps/dab, odpuściłem temat bo też nie było o tym wątków, może teraz ktoś podpowie.

konieczko5 08-05-2020 16:11

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Jak będzie pasować to radio będzie gorzej odbierać.

dzwiedziu 08-05-2020 21:45

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Antena z mk4 to gps i gsm lub sam gps :-)
Po za tym musi być większy otwór w budzie.

KugAR 09-05-2020 05:35

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Ja kupilem do siebie taką przyklejana i jestem mega zadowolony. Montaż prosty i łatwy. Żadnego wiercenia ani rozbierania. Wygląd niebo a ziemia z tym co bylo. Stacje odbierają tak samo, żadnej różnicy nawet na trasie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

clubGRANT 09-05-2020 12:10

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Cytat:

Napisał KugAR (Post 3248634)
Ja kupilem do siebie taką przyklejana i jestem mega zadowolony. Montaż prosty i łatwy. Żadnego wiercenia ani rozbierania. Wygląd niebo a ziemia z tym co bylo. Stacje odbierają tak samo, żadnej różnicy nawet na trasie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A co z wtyczkami P&P ?? bo chyba nie.

mastachaz 09-05-2020 12:30

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
na aliexpress sa takie w stylu mk4 zasieg na nich jest ok , czasem troche gorszy bo nie ma się tego pręta ale wyglada lepiej

KugAR 09-05-2020 15:13

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3248683)
A co z wtyczkami P&P ?? bo chyba nie.

Tam nie ma wtyczek. Na aukcji jest wszystko pokazane co do montażu. Wykręca się bata i tam wkręca srubkię i podłącza kabelek z płetwy.

kieppas 11-05-2020 09:17

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Na znanym portalu aukcyjnym anteny z MK4 chodzą po około 100 zł, zamówiłem jedną żeby sprawdzić czy mechanicznie będzie pasować. Jeśli tak, rozbiorę obie i sprawdzę jak z elektryką, może będzie można przerobić kable tak aby pasowały do instalacji w aucie. Pozostaje kolor, kupiona jest biała, bo mandarynkowy jest rzadko spotykany...

kieppas 14-05-2020 08:12

Odp: Wymiana anteny na płetwę z MK4
 
Antena dotarła, kupiłem taką z GPS i FM, różnią się wtyczkami ale to nie problem, do przerobienia. Pozostaje kwestia mechaniki, antena od MK4 ma delikatnie inny sposób montowania od anteny do MK3. Niewielka przeróbka mechaniczna będzie konieczna, ale widzę potencjał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.