Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310909)

twister503 09-07-2020 17:47

Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Witam,
Focus MK3 przed lift, 1.6 EB. Miesiąc temu uszkodził mi sie pilot od tempomatu- nie dalo sie uruchomić tempomatu. Dodawanie i odejmowanie prędkości działało jedynie przy limiterze, ale nie dalo sie zainicjować tempomatu. Postanowiłem wymienić pilota od tempomatu. Kupiłem dość drogi element i wymieniłem.
Jakie było moje zdziwienie, kiedy jadąc po kilku dniach na tempomacie postanowilem wyprzedzać, docisnąłem moje 150km do dechy i tempomat sam sie wyłączył. Nie dezaktywował- kompletnie wyłączył. i do wyłączenia silnika nie dał się uruchomić. Do tego okresowo wcale nie chce się uruchomić.
Miał ktoś takie coś?
Uprzedzam pytania-
Tak, jechałem powyżej 30km/h
Tak, sprawdzane komputerem- brak błędów na wadliwym pilocie jak i na sprawnym (badanie wykonywane w miejscu- może dlatego)
Tempomat ten uboższy, bez kamery.

Fiestaczek 15-07-2020 00:02

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Może coś nie styka w samej kierownicy? O ile pamiętam manetki tempomatu są na dość cienkich kabelkach. Sprawdź... Jak by co mam na zbyciu też takie manetki, używane ale w dobrym stanie.

twister503 20-07-2020 15:17

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Cytat:

Napisał Fiestaczek (Post 3266476)
Może coś nie styka w samej kierownicy? O ile pamiętam manetki tempomatu są na dość cienkich kabelkach. Sprawdź... Jak by co mam na zbyciu też takie manetki, używane ale w dobrym stanie.

Rozbierałem, składałem sam i uważałem. W środku nie ma nawet najmniejszych szans na ruch jakiegoś kabelka. Jedyne co to sama konstrukcja pilota/manetki. Ale nie sztuka wymieniać co rusz...

lukaszooo 20-07-2020 20:31

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Mondeo mk4 miało problem z zimnymi latami modułu kiery i efekt był taki jak u ciebie ale Focus mk3 nie ma takich problemow, ja bym spróbował wymienić cały sasm.

Bukson 21-07-2020 09:44

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Podobny przypadek mam u znajomego w Focusie i po wymianie pilota kilka dni spokoju, a później znowu - nam chwilowo pomogło odblokowanie regulacji kierownicy 2-3 troszkę mocniejsze ruchy i dalej obudził się tempomat, ale jak wróci to zakładam, że będzie właśnie do zmiany SASM. Występował jeszcze błąd B112B, czyli moduł kierownicy.

twister503 25-06-2021 14:54

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Rozwiązanie problemu stało się bardziej oczywiste i tańsze w naprawie niż możnaby przypuszczać. Czujniki położenia pedału sprzęgła. Wymiana 35zl.

Jolo 24-05-2024 11:03

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
A jak zdiagnozować taka usterkę ? Mam podobny problem .

tomao 24-05-2024 11:06

Odp: Pilot tempomatu- kolejny uszkodzony
 
Czujniki położenia pedału sprzęgła mają swoje PIDy, wystarczy sprawdzić, czy mają właściwe wartości.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.