Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Piszczący pasek wielorowkowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157041)

low_radiation 02-05-2012 17:54

Piszczący pasek wielorowkowy
 
Jak w tytule.. Po 1000km nowy pasek świergoli jak ptaki na wiosnę..Zaczyna na zimnym i uspokaja się po nagrzaniu.. Doraźnie pomaga preparat ale wtedy to i na ciepło świergoli.
Jak ktoś oglądał LŚNIENIE Z Nicolsonem to rozumie w jakim stanie ja się powoli zaczynam znajdować..
Do tej pory wymieniałem paski na Conti, jakieś sugestie?

djibiza 02-05-2012 20:05

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
Jak chyba każdy na tym forum też miałem z tym spory problem. Wymieniłem pasek na gates`a, przez tydzień cisza, potem znów to samo. Kupiłem następny pasek, byle jaki już, tydzień cisza i na nowo. Kupiłem pasek nr 3, MEYLE, akurat taki był pod ręką na miejscu, ale go nie zakładałem od razu. Dokładne oględziny wszystkich kółek pasowych...i jak się okazało, koło od alternatora zużyte już, starte. Wymiana kółka na nowe, pasek nowy i wreszcie spokój. Także od razu Ci mówię sprawdź kółka.

wojtekn 02-05-2012 22:19

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
djibiza nie każdy ja paski biore tylko w oryginale i mam spokój i ciszę ;)

djibiza 02-05-2012 22:40

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
Być może wojtekn, choć u mnie ewidentnie kółko było już spirdylone jak i oś alternatora i inne wnętrzności :P

Dopalacz 03-05-2012 20:42

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
U mnie piszczał continental , Gates i jakiś tam jak go kupiłem na "M" (nie pamiętam nazwy) . W końcu założyłem Hutchinsona i jak ręką odjął a przyznam , że po continentalu straciłem nadzieję . Hutchinson ma rowki niższe i szersze (może niewiele , bo w granicy 0.5mm , ale jednak) .

Mnie pomogło - warto spróbować , bo ten pasek był najtańszy z wyżej wymienionych. :surprise:

maciek90 04-05-2012 06:22

Re: piszczący pasek wielorowkowy
 
To ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze :) Warto zadbać by pasek był czysty, czasem wystarczy trochę oleju i zaczyna piszczeć. Wystarczy spryskać go wodą z płynem do naczyń lub jakimś lepszym detergentem i spłukać pod ciśnieniem :wink:

bartixr 04-05-2012 17:18

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
Cytat:

Napisał djibiza (Post 1823075)
Być może wojtekn, choć u mnie ewidentnie kółko było już spirdylone jak i oś alternatora i inne wnętrzności :P


tutaj nie chodzi prawdopodobnie o wytarte kółko, a o zatarte w nim spręgło.. bo to powoduje szarpanie paskiem i napinaczem.

kółko alternatora powinno być jednokierunkowe.

djibiza 04-05-2012 17:41

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
U mnie jest akurat zwykłe koło bez sprzęgiełka.

Seba1980 04-05-2012 19:22

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
BOSCH i niema pisków

gobee 04-05-2012 19:59

Odp: piszczący pasek wielorowkowy
 
a u mnie przestał jak założyłem osłonę pod silnikiem.pozdrawiam.

ps.dotyczy to poprzedniego gala czyli 2.3 1999r


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.