Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159461)

jacmal 09-06-2012 11:31

Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
Cześć wszystkim. Może ktoś pomoże w ustaleniu n/w problemu.

Od miesiąca zauważyłem że przy ruszaniu z 1 lub wstecznego biegu występuje pojedynczy metaliczny stuk.Jeśli np zaparkowałem na biegu 1 i ruszam z niego dalej odgłosu nie ma natomiast ruszając naprzemiennie w przód i w tył za każdym razem słychać pojedynczy metaliczny odgłos.Jadąc na 1 biegu zdejmując gwałtownie nogę z gazu również słychać taki sam pojedynczy metaliczny odgłos.Taki sam dźwięk słyszalny jest podczas jazdy po kostce.
Wykluczam klocki hamulcowe gdyż przy lekkim hamowaniu na tej kostce w/w dźwięk nie ustaje.Mój mechanik ma pewne podejrzenia ale chciałbym się upewnić co do ich trafności.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.

Uziu 09-06-2012 14:27

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
poduszki silnika do sprawdzenia na poczatku. Pozniej zawieszenie ewentualnie przeguby

lobuz 10-06-2012 20:16

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
Ja mam podobne objawy, przy ruszaniu bardzo delikatne metaliczne odgłosy i w zasadzie jak jest zimny, bo jak się nagrzeje nie słychać tego. Zastanawiam się czy to nie wysprzęglik hydrauliczny, ewentualnie dolna poduszka skrzyni biegów.

Uziu 11-06-2012 01:03

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
Kolego lobuz Twoj objaw bardziej mi na poszke wyglada mianowicie jak jest zimny wszystko jest sztywne , guma stwardniala i nie tlumi, a jak sie nagrzeje silnik, guma, to dopiero zaczyna w miare pracowac i efekt moze ustawac.

karol0411 11-06-2012 07:12

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
Zgadzam się z Uziu, jak są wybite poduszki to nawet biegi mogą wyskakiwać.
Najlepiej sprawdzić w jakim są stanie i pomyślałbym o wymianie.

nabuchodonozor 11-06-2012 20:51

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
u mnie takie same objawy dotyczyły przegubu zewnętrznego...

Uziu 11-06-2012 23:00

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
przeguby zewnetrzne w miare latwo mozna sprawdzic: wystarczy kierownica do oporu i ruszyc energiczniej i bedzie wszystko wiadomo, najlepiej w 2 kierunkach. Przeguby wewnetrzne tez dosc latwo sprawdzic wystarczy reka chwycic za polos i ruszac gora-dól ale nie lewo prawo bo luz osowy zawsze bedzie i musi byc. Co do sprawdzenia poduszek to juz sprawa wyglada gorzej bo na pozor dobra poduszka moze byc wybita a na dodatek jest ich 3 ale przewaznie za stuki odpowiada poduszka pod skrzynia.

mjprzem 12-06-2012 07:44

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
jacmal-sprawdz dokrecenie-dopasowanie przegubu zewnetrznego do piasty kola. prawdopodobnie jest luz na wielowypuscie.
jest poprawka serwisowa na to-nazywa sie klej do wielowypustow/lozysk loctite ;)

jacmal 12-06-2012 10:03

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
Dzięki wszystkim za cenne uwagi i rady.Pozdrawiam.

maureliusz 12-06-2012 21:09

Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego
 
Napchajcie smaru do wielowypustu i ustanie. Ja tak zrobiłem i spokój - cisza. Tylko ja odchylałem zwrotnicę, żeby się ładnie dostaćdo wielowypustu.

Klej to dla mnie...jakieś nieporozumienie... Nich sobie Ford sam klei to połączenie.

Zresztą u mnie nie stukało dopóki nie wymieniłem łożysk. Znaczy się, stare miały smar i było OK. Dlatego wrzuciłem więcej smaru i jest OK. A wkurzało mnie to okropnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.