Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62509)

Andrzej_G 19-02-2009 13:47

Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Witam
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem ?? - mianowicie naciskając przełącznik wycieraczek w dół - powinny jednorazowo przetrzeć szybę przednią i powrócić na miejsce spoczynku - tak było do tej pory - ostatnio po puszczeniu wycieraczki stają w dowolnej pozycji - w której puszczona została dźwignia przełącznika. czy ktoś ma jakieś sugestie co do działania tego wyłącznika.
pozdrawiam

Pietro71 19-02-2009 14:41

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Czesc tak własnie ma byc z wycieraczkami naciskajac na dół sam wycierasz szybe tak długo do póki nie puscisz przełacznika ,a jak puscisz staje w miejscu ,przełacz w góre a właczysz czasówki i nie bedziesz miał problemu :fcp27

dario200 19-02-2009 15:48

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Wcale nie prawda, wycieraczki powinny wrócić do swojej pozycji wyjściowej. Jak kupiłem foczkę to też tak miałem jak ty i wyczytałem oczywiście na forum, że wystarczy zamienić miejscami przekaźniki od wycieraczki tylnej i przedniej. Tak też zrobiłem i do dziś pięknie hula. Teraz tylko lekko naciskam przełącznik w dół i wycieraczki robią cały cykl. Przekaźniki znajdują się nad skrzynką z bezpiecznikami po lewej stronie kierownicy. Trzeba bodaj odkręcić tę półeczkę pod kierownicą. 15 minut roboty i pełna satysfakcja.

ddzilins 19-02-2009 15:49

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Cytat:

Napisał Pietro71
Czesc tak własnie ma byc z wycieraczkami naciskajac na dół sam wycierasz szybe tak długo do póki nie puscisz przełacznika ,a jak puscisz staje w miejscu

No właśnie nie. Powinno być tak jak napisał Andrzej_G. Czyli jak puścisz to one wracają a nie zatrzymują się w miejscu.

Andrzej_G 19-02-2009 16:50

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Cytat:

Napisał dario200
Wcale nie prawda, wycieraczki powinny wrócić do swojej pozycji wyjściowej. Jak kupiłem foczkę to też tak miałem jak ty i wyczytałem oczywiście na forum, że wystarczy zamienić miejscami przekaźniki od wycieraczki tylnej i przedniej. Tak też zrobiłem i do dziś pięknie hula. Teraz tylko lekko naciskam przełącznik w dół i wycieraczki robią cały cykl. Przekaźniki znajdują się nad skrzynką z bezpiecznikami po lewej stronie kierownicy. Trzeba bodaj odkręcić tę półeczkę pod kierownicą. 15 minut roboty i pełna satysfakcja.

OK ale jak pisałem na początku to wszystko hulało jak trzeba - czyli lekkie naciśnięcie dźwigni i wycieraczka robiła 1 pełny cykl, a teraz nagle klapa. Jak puszcze dźwignie wycieraczka staje - nie wydaje mi się żeby to była kwestia zamiany przekaźnika, bo wcześniej działało i nikt nic nie zamieniał ??. Może to coś z wyłącznikiem - dźwignią ??

dyha 19-02-2009 16:55

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
dokładnie tak, mają wracać do pozycji wyjściowej. Zamiana przekaźników miejscami tak jak pisał dario200, rozwiążą problem. Miałem tak samo i sam się zdziwiłem jak łatwo można to samemu naprawić

shapyr 19-02-2009 16:56

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Obstawiam przekaźnik jak inni, a dlatego że miałem jakiś czas temu to samo.

dario200 19-02-2009 17:01

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Andrzej_G posłuchaj nas a się przekonasz, że mamy rację.

Andrzej_G 19-02-2009 17:13

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Cytat:

Napisał dario200
Andrzej_G posłuchaj nas a się przekonasz, że mamy rację.

OK dzięki - postaram się spróbować jutro przełożyć przekaźniki i sprawdzę co będzię. Dam znać co i jak wyszło. Pozdrawiam

kuchcik78 19-02-2009 18:18

Re: Funkcja chwilowego działania wycieraczek - przód
 
Pietro71 w zyciu nie spotkalem sie z czyms takim jak piszesz chyba ze w fiacie 126p zawsze wycieraczka wraca w miejsce z ktorego ruszyla czyli w miejsce startowe nie wiem gdzie Ty to widziales ale tak nie moze byc w sprawnie dzialajacych wycieraczkach.Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.