Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254043)

elmel 18-11-2016 17:47

gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
Witam. Posiadam Mondeo Mk4 2007r z radiem Sony i głośniki z bogatej wersji wyposażenia. Gniazdo AUX w schowku po podpięciu trzeszczy i gra bardzo cicho. Gniazdo wymienione na nowe kupione w ASO FORD (FINIS 1310208 26zł) - sprawdzone 2 szt. Po podpięciu ładowarki od telefonu poziom głośności wraca do normy lecz dalej trzeszczy. Proszę o pomoc. Sprawdzane na różnych kablach i telefonach.

mortt 18-11-2016 17:53

Odp: Problem z gniazdem AUX. Trzeszczy. Wymiana
 
Przy otwartym schowku też tak masz? :) mam co prawda mk3 ale filozofia ta sama. Jak zamykam schowek to mi się kabel wysuwa lekko i takie efekty, włącznie z ładowarka.

tapniete z telefonu.

elmel 18-11-2016 17:57

Odp: Problem z gniazdem AUX. Trzeszczy. Wymiana
 
Bez różnicy czy otwarty. Brak reakcji na ruszanie kablem w gnieździe AUX. Kostka przy wtyczce AUX w bdb stanie. Ten sam zestaw (tel+kabel) podpięty w Mondeo MK3 działa bez zarzutu ;/

arturek 18-11-2016 20:21

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
Cytat:

Napisał elmel (Post 2696230)
Witam. Posiadam Mondeo Mk4 2007r z radiem Sony i głośniki z bogatej wersji wyposażenia. Gniazdo AUX w schowku po podpięciu trzeszczy i gra bardzo cicho. Gniazdo wymienione na nowe kupione w ASO FORD (FINIS 1310208 26zł) - sprawdzone 2 szt. Po podpięciu ładowarki od telefonu poziom głośności wraca do normy lecz dalej trzeszczy. Proszę o pomoc. Sprawdzane na różnych kablach i telefonach.

Witam

Czyli prosty wniosek => przyczyną problemów nie jest gniazdo AUX

Zacząłbym od sprawdzenia wiązki między radiem, a gniazdem

Proste sprawdzenie alternatywne => podpinamy do kostki radia, taki kabel z Allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Mr. T 20-11-2016 08:23

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
U mnie podobne zakłócenia dawał wzmacniacz antenowy. Powodem może być też przebicie- zwarcie z masą na kaflach zasilających lub sygnałowych.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

elmel 20-11-2016 13:20

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
Sprawdze jeszcze wzmacniacz. Wiazka aux i radia przeswietlona.

okonio 21-08-2017 12:23

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
Czy udało się rozwiązać problem?

Mam podobny.. Radio czy CD gra normlanie, po podpięciu AUX trzeszczy lewy górny głośnik. Gdy zrobie sobie balans tylko na prawe głosniki jest normlany, czysty dźwiek.
Jakieś sugestie?

Dariusz_B 17-12-2017 10:09

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , znalazłeś przyczynę? Ja domontowałem sobie moduł BT i mam ten sam efekt gdy odtwarzam dźwięk z USB lub BT. Początkowo myślałem, że to wiązka, ale gdy podmieniłem kanały we wtyczce przy radiu, efekt był taki sam. Przypuszczam, że to będzie tor AUX w samym radiu. Jeszcze pozostaje mi sprawdzić czy bez podłączonego modułu BT taki sam problem wystąpi przy użyciu bezpośredniego AUX...
Za kolejne sugestie z góry dziękuję.

Dariusz_B 24-01-2018 14:11

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
To na pewno wina radia u mnie. Teraz pytanie czy rezystor padł, czy został uszkodzony procesor dźwięku.

KenyKeczuoki 25-01-2018 21:15

Odp: gniazdo AUX trzeszczy nawet po wymianie na nowe
 
Sprawdzałeś wiązkę?

Jakby padł proc to problem byłby na każdym źródle...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.