Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148147)

savon07 14-01-2012 18:31

Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
5 załącznik(i)
Witam chciałem się z wami podzielić relacją z naprawy maty grzewczej w moim Mundku z 2004 czyli po llifcie po przeczytani wszystkich możliwych tematów zdiagnozowałem u siebie walniętą matę siedziska, przeszukanie allegro nic nie dało w desperacji zadzwoniłem do serwisu cena 782,28 powaliła na kolana. Zalazłem u użytkownika "dino124" nową matę do Forda ze sterownikiem i termostatem za dużo niższą kwotę tj. 49 zł, zaryzykowałem i ja kupiłem, sterowniki są identyczne z oryginalną matą ta jest trochę za duża ale da się zmniejszyć przylutowałem ja do oryginalnej instalacji i najważniejsze DZIAŁA bez problemów i znowu mam ciepełko. Jak by ktoś miał pytania chętnie odpowiem.

savon07 14-01-2012 18:33

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
3 załącznik(i)
Dalsza dokumentacja foto

flacha2000 15-01-2012 09:53

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
Czy możesz opisać to trochę dokładniej? Czy są problemy ze zdjęciem/założeniem tapicerki fotela, jak zamontować matę skoro jest większa od oryginalnej, co trzeba lutować. Trochę to wyjaśni mniej wtajemniczonym.

sslaw 15-01-2012 13:13

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
Witam,

Temat interesujacy, szczegulnie ze tez zaczynam miec klopoty z tym elementem. mk3,1.8 ghia,2005, Alto malo uzywane.
Od poczatku mata pasazera nie grzala a i teraz przestalo dzialac u kierowcy.
Moja pytanie - w jaki sposob sprawdzic te maty? (bezpieczniki mam ok)
Chodzi mi o te wtyczki pod fotelami, grzbalem juz tam ale nie udalo mi sie zlokalizowac tej na ktorej powinienem sprawdzic opory.
Z gory dzieki za ewentualne podpowiedzi lub schematy/wartosci oporowe itd...

Slaw

wbbmzg 15-01-2012 18:24

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
1 załącznik(i)
w załączniku masz oznaczenie kostek pod fotelami

savon07 16-01-2012 11:46

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
Co do rozbierania fotela to jest temat dokładnie poruszony i opisany w dziale Fotorelacje z napraw "Dołożenie ogrzewania do MK3 2001" , maty można przyciąć pod światło dokładnie widać gdzie są przewody grzewcze, później taśma dwustronnie klejąca i kleimy do fotela. Co do lutowania, to lutujemy przewody które wychodzą od maty (czerwony i czarno/biały) do płytki sterownika w miejsce takich samych przewodów. a dwa kolejne czarny i zielono/niebieski które odchodzą od maty łączymy z przewodami odchodzącymi od wtyczki zasilania maty oparcia fotela(czarny i zielono/czarny). Mając dwie maty obok siebie odrazy widać które trzeba przylutować. a jak nie to miernik prawdę ci powie.

kazimierzw 18-01-2012 13:47

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
Powiedz czy ten sterownik jest taki sam jak ten stary bo mnie chyba padł.

savon07 26-01-2012 12:04

Odp: Reanimacja podgrzewnia fotela w wersjach po lifcie
 
W moim samochodzie 2.0TDCi 2004 był identyczny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.