Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340227)

sliver001 08-04-2024 13:08

Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Czy wymieniał ktoś chłodnicę klimatyzacji w MK5? Czy trzeba ściągać zderzak czy da radę od spodu się tam dostać?
Nagle przestała działać klima, sprężarka się nie załączą, forscan pokazuje 110kPa czyli ciśnienie zbliżone do atmosferycznego. Dziś podjadę do serwisu na sprawdzenie szczelności układu ale pierwszym podejrzanym jest chłodnica.

EW1 08-04-2024 13:19

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
O ile pamiętam (robił mi to mechanik)potrzeny jest kanał i dało się to bez wyciągania chłodnicy robić.Nie zapomnij przy okazji wymienić osuszacz.

sliver001 10-04-2024 09:41

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Wstępna diagnoza po sprawdzeniu szczelności przy pomocy azotu z wodorem to nieszczelność w okolicach połączenia z chłodnicą klimatyzacji. W pierwszej kolejności chcę wymienić same uszczelki między wężami a chłodnicą. Czy jest jakiś dedykowany komplet naprawczy lub może jakieś uniwersalne oringi?

EW1 10-04-2024 11:13

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Zielone oringi które ma każdy szanujacy się serwis klimatyzacji

sliver001 10-04-2024 11:35

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3490172)
Zielone oringi które ma każdy szanujacy się serwis klimatyzacji

Wymieniałeś i wiesz, że takie tam są? Potrzebuję konkretnej informacji abym mógł wcześniej się w nie zaopatrzyć bo jak w sobotę wieczorem będę je wymieniał to nie będzie czasu na jeżdżenie po "szanujących się serwisach klimatyzacji".

P.S.
Na łączeniu węży z chłodnicą są uszczelki metalowo gumowe.

tomao 10-04-2024 11:45

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Chyba o takie podkładki chodzi:
DS7H-19D690-AA (FINIS 5181037)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sliver001 10-04-2024 12:22

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3490179)
Chyba o takie podkładki chodzi:
DS7H-19D690-AA (FINIS 5181037)

Dokładnie o takie, w opisie mam rozmiary. Dziękuję za info.

EW1 11-04-2024 07:03

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
Podjedz do serwisu forda jeśli możesz i tam ci podpowiedzą jakie oringi idą na chłodniczkę klimy bo te powyżej to są wg mnie do uszczelnienia nagrzewnicy w grodzi silnika i w serwisie płaciłem 55 zł za komplet Te do chłodniczki dali mi chłopaki w serwisie klimy gratis i wg schematu powyżej są to oringi M8x1.25

sliver001 16-04-2024 07:15

Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
 
2 załącznik(i)
Jestem już po wymianie chłodnicy - rozszczelnienie było na jej środku i z tego co się zorientowałem to bardzo częsty przypadek. Cała operacja to minimum 4 godziny. Niestety nie widzę szans żeby można było ją zdemontować dołem.
Do ściągnięcia zderzak, żaluzje chłodnicy, intercooler. Chłodnica klimatyzacji jest przykręcona do chłodnicy cieczy oraz dodatkowo na niej zawieszona przez co trzeba było chłodnicę cieczy opuścić o 5cm. Podczas montażu zwróćcie uwagę czy nie wypięły się z zaczepów listwy żaluzji rolety.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.