Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85258)

MARR 03-12-2009 19:53

Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Od dzisiaj alarm w moim mondeo po naciśnięciu na kluczyku przycisku "zamknij" posłusznie zamyka drzwi, strzela kierunkowskazami a po ok. 5 sekundach słyszę "biip biip biip!!"
Złapałem za tel. i okazuje się że w drugim naszym mondeo dzieje się to samo tyle tylko że od około tygodnia-dwóch.
Dźwięk po zamknięciu sygnalizuje zapewne że alarm się nie uzbroił - coś się uszkodziło, ale w obu autach? to juz nie przypadek. Samochody (i alarmy) mają niecałe 2 miesiące.
Przerabiał już ktoś z Was ten problem?

jvc 03-12-2009 19:59

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Jak jest któraś z szyb nie domknięta lub bagażnik to się tak dzieje,otwórz wszystkie szyby i domknij może któraś delikatnie jest nie domknięta,jak nie to chyba serwis pozostaje.

Pastoo 03-12-2009 20:15

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
MARR, upewnij się, że wszystkie drzwi są zamknięte, potem naciśnij na pilocie przycisk zamykania i przytrzymaj dłużej (jakieś 3-5 sek.) - to musi pomóc. Uruchomisz w ten sposób globalne zamykanie.
U mnie coś się porobiło, bo miałem ten sam objaw, z ojcem 3x otwieraliśmy i zamykaliśmy wszystkie szyby, trzaskaliśmy drzwiami, maską i nic. 5 sekund ciszy i biip, biip, biip. W końcu w odruchu rozpaczy wcisnąłem i przytrzymałem przycisk na pilocie i od tej pory jest spokój. W moim wypadku podejrzewam jakieś niedomykanie się prawej tylnej szyby, ale dokładnie nie wiem, w czym jest problem. Przy okazji w serwisie zwrócę uwagę i napiszę, czego się dowiedziałem.

jvc 03-12-2009 20:26

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Przytrzymanie dłużej przycisku na pilocie powoduje miedzy innymi domkniecie wszystkich szyb :)

antyrama 03-12-2009 20:45

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Albo cos jest niedomknięte, albo któryś ze styków zamykających obwód szwankuje. Sprawca- alarm.

MARR 03-12-2009 21:21

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Cholera, wszystkiego już próbowałem - łącznie z domykaniem szyb:(
W instrukcji znalazłem że 3 bipnięcia to otwarta klapa silnika - otworzyłem i nacisnąłem czujnik palcem - to samo.
Swoją drogą to jakaś paranoja - u mnie od początku było tak że jak zamykałem samochód i przytrzymałem przycisk żeby zamknęły się szyby to zawsze słychac to cholernie biipx3. Przecież to jest bez sensu bo wynikałoby że po domknięciu szyb należy rozbroić i uzbroić alarm jeszcze raz...
Myśłałem że to mój serwis taki &*^@*#!! ale widzę że skoro inni mają ten problem to po prostu alarm jest do d...

felicjan-f1 03-12-2009 22:36

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Sprawdź dokładnie(nie tylko palcem:} skoro wiesz,że to czujnik od klapy.może padł sam czujnik albo ma gdzieś uwalony kabel.Może po prostu nie ma na nim dobrej masy.

MARR 03-12-2009 22:39

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Od niego odchodzi tylko 1 kabel więc masą jest zapewne karoseria do której go te asio-łki przykręciły

ogonek 04-12-2009 14:51

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
Witam

Podaj typ alarmu - bedzie łatwiej.

Ja bym jeszcze obstawiał czujnik dodatkowy - ultradźwięki albo wstrząsowy - czasem ta sama liczba odpiknieć może dotyczyć nie tylko jednej strefy..

W końcu to tylko urządzenia elektroniczne i to dość czułe wiec o usterke nie trudno.
A wez poprawkę, że urzadzenie może byc i z górnej półki ale czasem osoba montująca to - nie koniecznie :)

pozdrawiam

Wojtek11 04-12-2009 18:20

Odp: Alarm "odzywa się" po zamknięciu auta
 
ja mam to samo w moim, na poczatku miałem tak raz na jakis czas, a teraz non stop piszczy :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.