Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97874)

marck 17-04-2010 13:07

Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Witam, kupiłem esia 2,0 tdci 140km. Samochód do tej pory jeździł z olejem Formula E.Jak wszyscy zorientowani wiedzą, tego oleju Ford już nie sprzedaje. Zastąpili go Formulą F. Problem polega na tym, że pierwszy olej był półsyntetyczny, a Formula F jest olejem w pełni syntetycznym.Syntetyk ma właściwości płuczące i przy większych przebiegach taka zmiana nie musi być korzystna dla motoru. Rozmawiałem z mechanikiem w Fordzie i potwierdził, że zdarzają się przypadki "brania oleju" po zmianie na Formule F.
Czy mieliście już taką "wymianę" i z jakimi efektami.Mój esio ma 80000tyś przelatane. Pomóżcie rozwiązać mi ten problem, może jest jeszcze olej półsyntetyczny innej firmy o tych samych parametrach, który by pasował do tego silnika.
P.S.
Prośba do moderatorów: Panowie nie zamykajcie tego wątku. Problem wydaje się być poważny i godny zainteresowania szerszego kręgu forumowiczów. Być może rady tych, którzy już te oleje zamienili mogą być bardzo pomocne dla innych przed którymi ten dylemat dopiero się pojawi.


Pozdrawiam

ph71 17-04-2010 20:07

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Formula F niestety nie jest olejem w pełni syntetycznym. Wystarczy spojrzeć na etykietę w języku niemieckim. Jak byk stoi tam "HC", czyli minerał hydrokrakowany...
Poza tym na etykiecie opakowania jest wyraźnie napisane "synthetic technology"... a nie "full syntetic" czy "100% syntetic".
Skoro Ford w obecnej sytuacji zaleca F zamiast E, to nie widzę problemu.
Jeśli Tobie miałby z tego powodu pociec silnik, to winić trzeba uszczelnienia i je zrobić, a nie olej...:wink:

cezarro1 17-04-2010 20:26

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Na stronie forda oficjalnie zalecaja zmiane z formula E na F w związku z zakończeniem produkcji formula E Ja zmieniłem w listopadzie przy przeglądzie na 160 tys i jak narazie zero problemów
Tu opis oleju:
*
Najnowszy gatunek oleju silnikowego wprowadzony do programu serwisowego FORDA w 2009 roku. Oficjalnie zastępuje dotychczas stosowany półsyntetyczny olej FORMULA E 5W/30.
*
Specjalnie stworzony i zalecany dla większości silników FORDA, również do modeli w których stosowany był dotychczas półsyntetyczny olej FORMULA E 5W-30
*
To olej silnikowy , który posiada specyfikację jakościową FORDA
*
Szczególnie zalecany do silników benzynowych i wysokoprężnych z ekologicznymi filtrami DPF - cząstek stałych
*
Olej silnikowy zapewniający ekonomiczne zużycie paliwa, wyższe osiągi i redukcję szkodliwych substancji.

Globus1972 12-05-2010 19:09

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Witam
Ja mam ten sam problem tylko jeżeli można zamienić półsyntetyk na
syntetyk formuła F 5W30
to zastanawiam się czy w tym układzie można wlać ful syntetyk Castrol magnatec A1 5W30 ACEA(A1/B1) który jest zalecany przez Forda o bardzo niskiej lepkości HTHS mniej niż 3

przemo* 13-05-2010 07:23

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Cytat:

Napisał Globus1972 (Post 1434867)
czy w tym układzie można wlać ful syntetyk Castrol magnatec A1 5W30 ACEA(A1/B1) który jest zalecany przez Forda

Nie wiem jak w twoim przypadku ale ja zamieniłem olej fordowski właśnie na Castrol magnatec A1 5W30.

--
przemo*

Pinki 13-05-2010 08:32

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
ja narazie 1000km po wymianie i jest oki zobaczym co dalej przebieg 147k

ph71 13-05-2010 10:25

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Cytat:

Napisał Globus1972 (Post 1434867)
zastanawiam się czy w tym układzie można wlać ful syntetyk Castrol magnatec A1 5W30 ACEA(A1/B1) który jest zalecany przez Forda o bardzo niskiej lepkości HTHS mniej niż 3

Formula F, Castrol magnatec A1/B1 5W30 to tylko oleje technologii syntetycznej. Pełnym syntetykiem od Castrola jest Edge 5W30...

przemo* 13-05-2010 12:15

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Cytat:

Napisał przemo* (Post 1435132)
Nie wiem jak w twoim przypadku ale ja zamieniłem olej fordowski właśnie na Castrol magnatec A1 5W30.

--
przemo*

Sorki nie wiem czym sie zasugerowałem ale olej który właśnie użytkuje to "Castrol Magnatec Professional A1" drugim olejem do wyboru może być "Edge 5W-30"

--
przemo*

marck 13-05-2010 13:56

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Poczytałem trochę na różnych forach i zalałem swojego maxia olejem "VALVOLINE DURABLEND FE 5W-30". Jest dedykowany do fordowskich motorów.
Jak narazie 2000tyś i jest bez zarzutu. Jak by cichszy był.

langolier 20-10-2010 15:59

Odp: Zamiana oleju "Formula E"-półsyntetyk na "Formula F"-syntetyk
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1435215)
Formula F, Castrol magnatec A1/B1 5W30 to tylko oleje technologii syntetycznej. Pełnym syntetykiem od Castrola jest Edge 5W30...

A Castrol SLX Professional A5 Longtec 5W-30 ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.