Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Co zamiast Kugi ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332850)

ołowiany 10-01-2023 17:30

Co zamiast Kugi ?
 
Taki nowy temat. Wiem, że nie będzie takiego zainteresowania jak podobny w temacie Mondeo, ale może coś ktoś napisze.
Posiadam rocznik 2018, 242 KM i w lipcu kończy się leasing. Coś trzeba będzie wybrać, ale też nie koniecznie, bo z tej jestem ( byłem do dziś ) zadowolony. Ale jednak koszty...
Powiedzmy, że do dyspozycji jest ok. 300 tys w systemie najmu długoterminowego.
Chciałbym żeby nowy był co najmniej równie mocny, szybki i (nawet) pakowny do Kugi. Niestety nowsza Kuga nie spełnia tych warunków. I dlatego budżet poszedł w górę.
Naturalnym wyborem w marce byłby explorer, ale jest za drogi i mam też dość obsługi posprzedażnej w fordzie.
Biorę pod uwagę :
Q5
X3
CLK
Kodiaq RS
Mazda cx60
Stelvio 280 KM
A może coś innego ?

Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia , ew. jeździł tymi samochodami ?
Żadnym z powyższych jeszcze nie jeździłem, a temat wyszedł dzisiaj, po tym jak kuga pojechała na lawecie na wymianę katalizatora ( 62 tys. przebiegu !)

piotrek305 10-01-2023 19:51

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Xc60 :)

radekrogo 10-01-2023 20:05

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
mazda cx60

ołowiany 10-01-2023 23:17

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Volvo ma we wszystkich, chyba, samochodach ogranicznik do max 180 km/h. To mi się nie podoba.
Mazda ciekawa. Dodam ją do listy.
Dzięki.

Edit.
Konfigurator mazdy mówi o 300 tys. W punkt.

radekrogo 11-01-2023 09:49

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Mazda ma całkiem inna filozofie produkcji aut niż reszta świata. Dlatego są fajne.

ołowiany 16-01-2023 21:35

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 3439518)
Mazda ma całkiem inna filozofie produkcji aut niż reszta świata. Dlatego są fajne.

Wytłumaczysz mi ?

Szuiram76 17-01-2023 18:13

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Jak na mój gust Mazda używa starych technologii i starych rozwiązań bo nikt inny już tak nie robi , nie jest to zbyt fajne dla właściciela, ale jest cool dla Mazdy - pisze to jako wieloletni wielbiciel marki i zawsze chciałbym kupić ale tez zawsze znajduje masę argumentów przeciw, zatem bez złośliwości. CX60 fajna na papierze, a w każdym teście to jednak znów wychodzi że Mazda niefajna w obsłudze, jak zawsze auto dla sztuki japońskiego harakiri lub seppuku lub innego "harimoto".
Ja sugeruje zakup BMW X3 G01 dla Ciebie

tomaszjan31 17-01-2023 23:41

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
X3 xDrive30i m sport od ok 270tyś

ołowiany 18-01-2023 12:40

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3440475)
X3 xDrive30i m sport od ok 270tyś

Dostałem parę ofert na gotowe x3 i najtańsza z nich to 311 tys, a i tak konfiguracja mi do końca nie odpowiada.
Natomiast bardzo mi się spodobało x3 m40i, a cena 350. Tylko to wszystko już nieco za drogo.
Za 330 jest też oferta na glc. Najtaniej wychodzi skoda, ale boję się, że te 245 KM będzie nieco za mało dla mnie na tak duży samochód.

foni 18-01-2023 14:12

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Ja się przesiadłem na CX60 po ponad 6 latach jeżdżenia MDO (wersja wg opisu w stopce). Nie mogłem brać premium, więc wybór nie był łatwy. Auto mogę polecićć, ale na bank nie w wersji PHEV. Dziś celowałbym w mocniejszego diesla. Rozważałem jeszcze SantaFe. Hyundai bardziej komfortowy na zawieszeniu. Natomiast po Fordzie nie odczułem dyskomfortu w prowadzeniu się Mazdy. Co wcale nie było dla mnie takie oczywiste. M i H wykończone super, choć w zupełnie innym stylu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.