Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Korek zbiorniczka wyrównawczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235985)

ebox 30-12-2015 10:27

Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
2 załącznik(i)
Witam wszystkich forumowiczów,

Posiadam Forda Focus MK2 1.6 TI-VTC w wersji kombi 2005r i mam pewne wątpliwości co do korka od zbiorniczka wyrównawczego.
Po odkręceniu go (np. na zimnym silniku) odkręca się sam korek, zaś "grzybek", który powinien być od spodu korka (tak domniemam) pozostaje w samym zbiorniczku. Tak jak byłby zassany; a tyle mocno, że podważanie go nic nie daje. Suma sumarum, korek mam w dwóch częściach. Załączam zdjęcia.

Czy w związku z tym, wymagany będzie nowy zbiorniczek wraz z nowym korkiem (mając na względzie brak możliwości usunięcia części ze zbiorniczka) czy może komuś się to przydarzyło i można to poskładać w jedną całość? Może wewnątrz też jest gwint i nie trzeba go podważać...

Foto:
1/ Zbiorniczek wyrównawczy wraz z korkiem - widać tam część osadzoną w zbiorniczku oraz korek z profilami (ząbkami) na tą że cześć.
2/ Foka w zimowym setup`ie :) - jakość względna heh

Mam nadzieję, że wszystko dość zrozumiale opisane :)
Pozdrawiam, Bartek

jaho2000 30-12-2015 10:39

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
jak wykręcisz grzyba to zbiornik zostaje. Upuśc płynu troche i wyciągnij zbiornik Może uda się wyjąc korek

ebox 30-12-2015 10:41

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Ok, tylko jedna wątpliwość: czy ten grzybek co tam został wewnątrz jest również wkręcony czy wciśnięty. Nie wiem czy próbować obracać (normalnie, zgodnie z gwintem), czy ciągnąc do góry.

rafal75 30-12-2015 10:59

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Z tego co widzę i jeżeli się nie mylę to Twój korek jest uszkodzony. To, że nie możesz wyciągnąć reszty elementów jest spowodowane mocnym zassaniem lub zapieczeniem, radził bym najpierw nabyć nowy korek, a potem wyrwać chwasta.

radek70 30-12-2015 12:49

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ebox (Post 2507048)
czy ten grzybek co tam został wewnątrz jest również wkręcony czy wciśnięty

Jest wciśnięty, trzyma się na dwóch uszczelniaczach/oringach.

ebox 30-12-2015 13:25

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Dzięki wielkie za pomoc !
Pozostaje wydobycie tego ustrojstwa i założenie nowego korka, może uda się bez zniszczenia części zbiorniczka.

danielsan51 30-12-2015 13:30

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Miałem to samo tydzień temu. Wyciągnąłem korek śrubokrętem, tylko wcześniej kup nowy korek bo ten raczej już się nie nadaje, za swój a aso płaciłem 42zl

ebox 30-12-2015 13:31

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Dzięki wielkie za pomoc !
Pozostaje wydobycie tego ustrojstwa i założenie nowego korka, może uda się bez zniszczenia części zbiorniczka.

technik08 30-12-2015 13:35

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał ebox (Post 2507036)
Witam wszystkich forumowiczów,

Posiadam Forda Focus MK2 1.6 TI-VTC w wersji kombi 2005r i mam pewne wątpliwości co do korka od zbiorniczka wyrównawczego.
Po odkręceniu go (np. na zimnym silniku) odkręca się sam korek, zaś "grzybek", który powinien być od spodu korka (tak domniemam) pozostaje w samym zbiorniczku. Tak jak byłby zassany; a tyle mocno, że podważanie go nic nie daje. Suma sumarum, korek mam w dwóch częściach. Załączam zdjęcia.

Czy w związku z tym, wymagany będzie nowy zbiorniczek wraz z nowym korkiem (mając na względzie brak możliwości usunięcia części ze zbiorniczka) czy może komuś się to przydarzyło i można to poskładać w jedną całość? Może wewnątrz też jest gwint i nie trzeba go podważać...

Foto:
1/ Zbiorniczek wyrównawczy wraz z korkiem - widać tam część osadzoną w zbiorniczku oraz korek z profilami (ząbkami) na tą że cześć.
2/ Foka w zimowym setup`ie :) - jakość względna heh

Mam nadzieję, że wszystko dość zrozumiale opisane :)
Pozdrawiam, Bartek

Zagrzej silnik i dużo łatwiej wyjdzie - tylko się nie poparz !

danielsan51 30-12-2015 13:38

Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
 
Ja robiłem to na zimnym, 20s i korek wyszedł :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.