Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86103)

blur 15-12-2009 09:30

Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Witam

Coś mi hamulce zaczynają z przodu się kończyć więc postanowiłem wymienić. Biorę pod uwagę 3 opcje:
1. Tarcze brembo + klocki ferodo - na allegro jakies 380 PLN
2. Motorcraft + motorcraft - jakieś 530 PLN
3. Turbo Groove + Ebc green stuff - sporo ponad 1000 PLN

Zastanawiam się który zestawik sobie zapkować. Cena ma znaczenie, ale skuteczność hamowania ma znacznie większe ;)


Korzysta ktoś z takiego zestawu ?

z górki dziękuje i pozdrawiam

SrebnaStrzała 15-12-2009 09:43

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Klocki green stuff a tarcze polecam nacinane i nawiercane ale te noname.

TySiK 15-12-2009 09:55

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
polecam opcja nr 3 !
kuzynek ma ten zestaw w oplu jezdziłem tym i hamowałem super sprawa...

i sam sie przymierzam do takiego zestawu, ale dopiero na lato :)

przemek.n.olsztyn 15-12-2009 16:20

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Witam. Jak kupilem mondeo byly Ferodo, dla mnie totalna kupa, wymienilem na EBC Red stuff, REWELACJA. Wiec polecam EBC.
Ps; do tych EBC nie potrzebujesz nacinanych tarcz(co zwieksza koszty) na zwyklych tez bedzie ok (oczywiscie nie jakies taniochy), ja tak mam. Nawet czytalem kiedys w necie (chyba na stronce EBC, nie pamietam), ze na tych nacinanych strasznie chalasuja wiec nawet oni polecaja do jazdy ,,cywilnej'' zastosowac tarcze EBC Standard.
Daj znac na co sie zdecydowales i jakie efekty!

Kapsel_lg 15-12-2009 17:47

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Trochę to dziwne bo red stuffy polecają do amatorskiej jazdy sportowej :)
Czyli klocki sportowe a tarcze jakieś tam??? Oj efekt może daleki od zamierzonego.

przemku to co mówisz nie ma zbytnio sensu (oczywiście moim zdaniem).

Nacinane jak najbardziej, dobrze się wówczas wentylują a i hałas nie jest jakiś strasznie wielki.
Ja mam klocki ebc + nacinane i nawiercane Mikody (i muszę brzyznać że to bardzo przyzwoite tarcze).

kameleon230 15-12-2009 18:03

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
1 załącznik(i)
Dużo osób korzysta z takiego zestawienia : tarcze Mikoda (nawiercane/nacinane), klocki EBC red stuffy.
Ja osobiście również nie narzekam, nawet diagnosta na przeglądzie stwierdził że hamulce są świetne.

W sprawie EBC pytaj moderatora Pinki

blur 15-12-2009 18:05

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Z tego co czytam Mikody nawiercanie sie strasznie wyginają ... w sumie to jak dla mnie sensowne bo skoro płaszczyzna tarczy jest "uszkodzona" to i trwałość pewnie będzie mniejsza. Późniejsze bicie na kierownicy mogłoby mnie ciut irytować.
Gdybam właśnie nad opcją założenia klocków green stuff + tarczy EBC lub Brembo lecz nie nacinanych lecz zwykłych ... w cenie jakieś 600-700 PLN. Za komplet przytoczony w tytule trzeba zapłacić te 1300 PLN, natomiast po torze jeżdzić nie zamierzam, powyżej 200km/h jeżdzę okazjonalnie, a i jazda gaz/hamulec zdarza mi się stosunkowo rzadko... cholera wie ;).


Napiszcie Koledzy ile jeździcie na tych zestawach EBC/Mikoda ... rozważe każdy pomysl.


pozdrawiam

maciek911 15-12-2009 18:12

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Mam tarcze Zimmermana + klocki Red Stuffy. Zestaw bardzo skuteczny i nie najdroższy.

Pozdrawiam

przemek.n.olsztyn 16-12-2009 06:45

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1310632)
Trochę to dziwne bo red stuffy polecają do amatorskiej jazdy sportowej :)
Czyli klocki sportowe a tarcze jakieś tam??? Oj efekt może daleki od zamierzonego.

przemku to co mówisz nie ma zbytnio sensu (oczywiście moim zdaniem).

Nacinane jak najbardziej, dobrze się wówczas wentylują a i hałas nie jest jakiś strasznie wielki.
Ja mam klocki ebc + nacinane i nawiercane Mikody (i muszę brzyznać że to bardzo przyzwoite tarcze).

Czy ja napisalem tarcze ,, jakies tam'' czy EBC Standard???
Naucz sie czytac!!!

kameleon230 16-12-2009 15:53

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał blur (Post 1310650)
Z tego co czytam Mikody nawiercanie sie strasznie wyginają ... w sumie to jak dla mnie sensowne bo skoro płaszczyzna tarczy jest "uszkodzona" to i trwałość pewnie będzie mniejsza. Późniejsze bicie na kierownicy mogłoby mnie ciut irytować.

Ja również czytałem wiele dobrego i złego na temat tych tarcz, tylko zauważ że krzywią się różne tarcze Brembo, Motorcraft itp, więc niemożna marginalizować. Osobiście mi się tarcze nie pokrzywiły i jestem z nich zadowolony, ale gdybym miał wtedy te 1000zł więcej wybrałbym tarcze Turbo Groove. Jeśli masz tyle kasy to
Cytat:

Napisał blur (Post 1310402)
3. Turbo Groove + Ebc green stuff - sporo ponad 1000 PLN

i zastanów się nad klockami EBC red stuffy

Pisałeś już do moderatora Pinki w sprawie ceny zestawu EBC?, może będzie ciut taniej.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.