Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255164)

Brysiu1910 09-12-2016 17:09

Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
Witam.
Jak w temacie autem nie jeździłem dwa dni, dzisiaj przy ruszaniu słychać jest zgrzytanie w przednich kołach, auta było zostawione na ręcznym niestety. W poprzednim samochodzie miałem identyczna sytuacje ale pomogło ruszenie do przodu i do tyłu, tutaj niestety nie pomaga. Wciskałem mocno hamulec nożny jeździłem do przodu i do tyłu i nic dalej trzyma. Czy pomoże zdjęcie koła i popukanie młotkiem w bęben czy bez mechanika może się nie obejść?

aurerum 09-12-2016 17:26

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
a linka się cofa w pancerzu?

Brysiu1910 09-12-2016 17:35

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
nie jestem za bardzo ogarnięty w tym temacie. Żeby zobaczyć czy linka się cofa w pancerzu trzeba zdjąć koło ?

aurerum 09-12-2016 17:41

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
nie koniecznie jak masz kogoś do pomocy.

Brysiu1910 09-12-2016 18:19

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
a czy ręczny powinien normalnie działać w tej sytuacji ? bo jak próbuje ruszac i zaciągam reczny to hamulec działa

aurerum 09-12-2016 18:36

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
może być tak że linka cofa się minimalnie, ale nie całkowicie i dlatego jak zaciągniesz ręczny to działa, ale nie wraca na tyle żeby szczęki zluzowały

romano11 09-12-2016 19:56

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał Brysiu1910 (Post 2708463)
przy ruszaniu słychać jest zgrzytanie w przednich kołach, auta było zostawione na ręcznym niestety. pomogło ruszenie do przodu i do tyłu, tutaj niestety nie pomaga. Wciskałem mocno hamulec nożny jeździłem do przodu i do tyłu i nic dalej trzyma. Czy pomoże zdjęcie koła i popukanie młotkiem w bęben czy bez mechanika może się nie obejść?

Weź mi wytłumacz, co ma ręczny do przednich kół? :shock:
Co do diagnozowania problemu - można podnieść poszczególne koła, by określić, które złapało. Może być tak, że okładzina szczęki się odkleiła i zablokowała koło. Skontroluj, czy linka się porusza, jeśli tu nie będziesz miał zastrzeżeń, to pozostaje demontaż bębna.

Dinar 10-12-2016 07:04

Odp: Prawdopodobnie zablokowana linka hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał romano11 (Post 2708551)
okładzina szczęki się odkleiła

Właśnie u mnie tak było że połowa okładziny weszła na pozostałą i zablokowało koło.Już jestem po wymianie szczek i linek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.