Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128685)

lysyG 16-04-2011 22:11

demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
Witam

Przestała mi działać konsola w drzwiach kierowcy (obie szyby i zamykanie drzwi). Szyba pasażera z przełącznika w drzwiach pasażera działą.Podejrzewam przerwany kabel. Napiszcie jak zdemontować osłonę kabli między drzwiami a budą. Szukałem w szukajce, lecz nie ma opisu jak to zrobić, a nie chcę czegoś połąmać.

Pozdrawiam

Pacific tdi 16-04-2011 22:13

Odp: demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
Przekręć nakretkę plastikową na słupku i wtyczka się rozłączy. Jak nie masz klucza to ostroznie stukaj tepym srubokretem i odkręcaj.

gorny7 16-04-2011 22:19

Odp: demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tutaj coś masz
tam jest pierścień na wtyczce od strony karoseri i sie go odkręca i wyciąga wtyczkę . pózniej trzeba ściągnąc gumę i to jest w opisie na 2 stronie .ja niestety wyciągnołem gume od strony drzwi i teraz ciężko mi buło ją dobrze włozyć

zawiszanieczarny 12-07-2012 19:50

Odp: demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
Wszystko ok, ale ktoś mi podpowie jak to potem skręcić? Po łataniu kabli mam z tym problem.
Czy pierścień najpierw wkręcamy w słupek i potem wpinamy wtyk (na 3 zatrzaski) czy może wtyk wpinamy w pierścień i potem wkręcamy w słupek? Dodam że u mnie gniazdo w słupku jest dość luźne, nie jest sztywno osadzone stąd moje problemy ze złożeniem.

luckyluck76 13-07-2012 07:09

Odp: demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
U mnie łatanie kabli i montaż wtyczki kończy się zawsze demontażem tapicerki na słupku. Muszę tak robić ponieważ elementy podtrzymujące złącze są połamane i jest problem ze złożeniem całości. Trzeba odkręcić dolną śrubę mocującą pas bezpieczeństwa i odciągnąć delikatnie tapicerkę. Wtedy trzymając kostkę od wewnątrz słupka włożyć kostkę od strony drzwi i zakręcić.

Arczi123 12-03-2024 17:54

Odp: demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
Witam odkopie trochę kotleta. Ale mam pytanie. Dzisiaj przy otwieraniu tylnych drzwi radio zaczęło trochę przerywać, zajrzałem pod osłonę, a tam coś już wcześniej łatane. Polutowałem 3 kabelki (dwa musiałem lekko dosztukować), ale za bardzo mi się to nie podobało. Pytanie, czy prościej i szybciej będzie kupić używaną wiązkę w dobrym stanie, czy sztukować i lutować tzw. zestaw naprawczy? Czy wymieniając całą wiązkę (używka) dużo trzeba rozbierać tapicerki żeby poprzepinać wtyczki? Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

tomao 13-03-2024 07:35

Odp: demontaż osłony wiązki kabli w drzwiach
 
Samochód ma swoje lata, wiązki używane mogą mieć szybko podobne problemy. Chyba lepiej wlutować ten zestaw naprawczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.