Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334920)

wol86tom 03-05-2023 05:38

Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
2 załącznik(i)
Witam wszystkich.
Robiłem remont silnika i pozbyłem się uszczelek kolektor zanim okazało się że podczas składania silnika w zestawie uszczelek silnikowych są tylko cztery gumki pod kolektor i brakuje piątej pod kanał dolotowy. Nie mogę nigdzie znaleźć tej uszczelki. Może ktoś poda numer części lub poda cokolwiek co by mi pomogło zdobyć tę część. Zastanawiam się już nawet czy nie dać tam oringu jeśli nie zdobędę oryginalnej uszczelki.

tomao 03-05-2023 06:23

Odp: Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
To chyba uszczelka z numerem 5
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

franciszekmg 03-05-2023 09:56

Odp: Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
Proszę 2 opcje:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z doświadczenia podpowiem opcja nr 1

wol86tom 03-05-2023 22:10

Odp: Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
4 załącznik(i)
Dziękuję za pomoc. Zamówiłem i mam nadzieję że do soboty dojdzie bo w sobotę chcę skończyć składanie. Ale to nie koniec moich pytań o kolektor. Mam w nim dwa defekty.
Pierwszy z nich to ułamace coś. Nie wiem co tam być powinno czy to jakiś kruciec czy wężyk ( było tak już gdy kupiłem samochód). Co z tym zrobić? Mogę to naprawić czy muszę cały kolektor wymienić a może to zaślepić? Na pozostałych zdjęciach jest też przewód chyba podciśnieniowy bo twardy około 5mm który jest ułamany. Jeden jego koniec wchodzi w tę kolektor a drugi koniec idzie nie wiem gdzie bo nie mam drugiego końca tylko ułamany kikut gdzieś w okolicy głowicy się kończący. Moje pytanie czy mogę ten przewód kupić nowy i gdzie powinien być podpięty od drugiej ułamany strony?

klocolus 03-05-2023 23:26

Odp: Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
Cytat:

Napisał wol86tom (Post 3455018)
Moje pytanie czy mogę ten przewód kupić nowy i gdzie powinien być podpięty od drugiej ułamany strony?

Jak dobrze widzę w katalogu tam powinien siedzieć adapter o numerze 1078964, powinno dać radę wygrzebać to co zostało i wrzucić nowy. To jest chyba do serwa hamulcowego

franciszekmg 04-05-2023 07:38

Odp: Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
Ułamany jest od serwa nacisnąć chyba jest to metalowy pierścień i wyciągnąć ułamany króciec. Drugi wężyk założyć na elektrozawór sterujący klapkami w kolektorze.

kluska123244 07-05-2023 14:12

Odp: Szukam uszczelki kolektora ssącego (piąta uszczelka)
 
Mam taki przewód. 5 dyszek i jest twój


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.