Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Czy fabryczny hak powinien być od razu wpisany do dow. rej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130858)

Alecki 14-05-2011 21:07

Czy fabryczny hak powinien być od razu wpisany do dow. rej?
 
Mam wypinany hak stanowiący fabryczne wyposażenie auta. Ale w dowodzie rejestracyjnym nie mam pieczątki "HAK".

Pytanie do posiadaczy fabrycznego haka: czy od razu mieliście pieczątkę w dowodzie, czy też trzeba było samemu robić przegląd fabrycznego haka tuż po wyjechaniu z salonu (!) ?
A może jest jakiś przepis, że jeśli auto ma hak fabryczny, to nie trzeba go dodatkowo badać?

Pozdrawiajka,
Alek

Karlito 14-05-2011 22:48

Odp: Czy fabryczny hak powinien być od razu wpisany do dow. rej?
 
Trzeba złosić coś takiego przy rejestracji, hak jest oryginał wiec to powinno być wpisane gdzieś w papierach auta, jak ja rejestrowałem miałem belgijska karteczkę że samochodzik ma hak i również dostałem pieczątke.
Możliwe ze jak salonowy z hakiem to nie trzeba czegoś takiego ale znając polskie realia to lepiej mieć niż nie mieć pieczątki, przeglad 35 zł, urząd chyba darmo daje nie pamietam.

Alecki 07-09-2011 12:26

Odp: Czy fabryczny hak powinien być od razu wpisany do dow. rej?
 
W Urzędzie każą mi przedstawić oryginał świadectwa homologacji pojazdu, by zalegalizować fabryczny hak (!).

Pytanie użytkowników aut z fabrycznym hakiem - na podstawie jakich dokumentów Urząd legalizował Wam fabryczny hak?

Alecki 15-09-2011 12:05

Odp: Czy fabryczny hak powinien być od razu wpisany do dow. rej?
 
Dostałem takie pismo:
Delegatura BAiSO w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, uprzejmie informuje, że w wyciągu ze świadectwa homologacji pojazdu marki Ford Modeno o nr rej. ***** znajduje się informacja o następującej treści „ Znak homologacji urządzenia sprzęgającego, o ile jest zamocowane: e13 00- 2231” natomiast pojazd jest homologowany homologacją nr e13*2001/116*0249*06. Z informacji tej wynika że hak jest homologowany oddzielnie a nie razem z pojazdem. Zatem aby go wpisać do dowodu rejestracyjnego należy wykonać dodatkowe badanie techniczne zgodnie z art. 71 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. nr 108 z 2005 r. poz. 908, ze zm.)

bartekd 15-09-2011 14:26

Odp: Czy fabryczny hak powinien być od razu wpisany do dow. rej?
 
Mi przy odbiorze auta też powiedzieli, żebym pojechał na przegląd a następnie pokazał wynik badania przy odbiorze dowodu stałego, to mi od razu wbiją adnotację. Pytanie - czy przypadkiem dzięki temu dodatkowemu przeglądowi nie będzie konieczności wykonywania przeglądów rejestracyjnych co roku? (dotyczy oczywiście auta nowego).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.