Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przy ostrzejszym przyspieszaniu silnik sporadycznie przerywa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129849)

FrogsterPL 01-05-2011 17:58

Przy ostrzejszym przyspieszaniu silnik sporadycznie przerywa
 
Witam. Jako, że niedługo będę robić w serwisie przegląd samochodu (i chciałbym tam poprosić o zwrócenie uwagi na parę elementów), mam do Was pytanie.

Mianowicie, sporadycznie zdarza się coś takiego, że przy ostrzejszym przyspieszaniu silnik na ułamek sekundy "traci ciąg", po czym wszystko wraca do normy i przyspiesza dalej, aż do czerwonego pola jeśli trzeba. Nie jest to częste zjawisko - zdarza się może ze 2 razy na trasie o długości ~160 km, z czego większość to autostrada (i na ogół mam z tym do czynienia np. podczas włączania się do ruchu na autostradzie lub podczas przyspieszania od 90-100 km/h - podczas wyprzedzania ciężarówki). Na zimnym silniku nie wiem, czy byłoby tak samo, nie sprawdzałem bo nie chcę katować auta ;) Uczucie jest praktycznie takie samo, jak w innych autach przy przełączaniu z benzyny na gaz (moje Mondeo gazu nie ma, ale jeździłem sporo z kolegą "zagazowanym" Chryslerem Neonem 2.0 i uczucie "chwilowej utraty ciągu" było bardzo podobne). Zjawisko ma miejsce, jeśli dobrze zauważyłem, zawsze przy dość wysokich obrotach - co najmniej 4 tys. obr./min.

Czy jest to coś, czym trzeba się martwić, żeby problem nie nabrał poważniejszych rozmiarów? Co może być podejrzane? Świece wraz z kablami zapłonowymi, cewka czy też może po prostu np. zapchany filtr powietrza? (Zaznaczę, że nie wiem w jakim jest stanie, nie sprawdzałem nic we własnym zakresie).

Podsumowując, sprawa (póki co) nie jest poważna i bez problemu da się z tym jeździć, ale wolę dmuchać na zimne i zawczasu spytać, czy ktoś miał też taki problem albo wie, czym może być spowodowany ;)

Silnik to benzynowy 1.8 w wersji 125 KM.

Żadne kontrolki (Check Engine ani inne) się nie zapalają.

Pytam o to teraz, bo nie chcę żeby na przeglądzie rozbebeszali mi pół auta tylko dlatego, że ja jestem upierdliwcem i mi przeszkadzają 2 "czknięcia" na 160 km :D

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

P.S.

Korzystałem z wyszukiwarki, podobny temat był jeden - ale jeśli dobrze zrozumiałem, tam problem był bardziej nasilony i przy innych "warunkach jazdy", więc założyłem swój.

cosmo80 01-05-2011 19:39

Odp: Przy ostrzejszym przyspieszaniu silnik sporadycznie przerywa
 
Ostatnio przerabiaem to samo u siebie. Po wymianie kabli na NGK i świec zapłonowych na NGK Platinium objaw nie ustąpił. Pomogła wymiana cewki zapłonowej. Zainwestowałem w oryginalną cewke FoMoCo zakupioną w ASO za 115 funtów, koledzy z forum pzestrzegali nie raz że Mondeo źle znosi zamienniki więc nie ryzykowałem.
Możesz zacząć od tańszych rzeczy (kable, świece) jednak podejrzewam z własnego doświadczenia że skończy się na wymianie cewki. Możesz na próbe podmienić ją w celach testu od innego Mondeo które nie ma "czkawki". Będziesz miał 100% pewności.

FrogsterPL 01-05-2011 20:45

Odp: Przy ostrzejszym przyspieszaniu silnik sporadycznie przerywa
 
Z "pozyskaniem" drugiego Mondeo do podmiany cewki może być problem :D No ale przynajmniej mam "pierwszego podejrzanego", zawsze to coś - może w serwisie będą umieli jakoś ją przetestować i stwierdzić, czy wymiana jest wymagana :) Dzięki :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.