Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Klimatyzacja nabita działała 30 minut (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336754)

Asaro 23-08-2023 20:46

Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Cześć,

sytuacja wygląda tak. Dziś byłem sprawdzić szczelność oraz nabić klimatyzację (która nie działała). Warsztat stwierdził szczelność i brak czynnika, więc została dobita do 600g. Wszystko super, wyjeżdżam z warsztatu, jadę na zakupy wracam i klimatyzacja przestała chłodzić.
Wydawało mi się, że warsztat odwalił i źle sprawdził szczelność przez co cały czynnik uleciał, ale pod koniec dnia jechałem jeszcze w pare miejsc i klimatyzacja nagle zaczeła chłodzić, ale trwało to tylko 5 minut.

Czy ktoś miał podobny problem, albo ma pomysł na rozwiązanie go?

Szczelność była sprawdzana próżnią.

Ford focus 2.5 ST 2006 r. przedlift.

zmulim 24-08-2023 00:08

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Czyli tak na prawdę nie sprawdzili szczelności klimy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hindus 24-08-2023 07:49

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Nie ma bata żeby klima była szczelna a czynnika nie było :P Natomiast działanie tylko przez chwilę może sugerować zapchany odpływ skroplin. Najszybciej chyba sprawdzić odpalając klimę i stojąc na parkingu patrzeć czy spod auta zaczyna wyciekać woda. Chwilę może jej to zająć ale w ciągu paru minut powinniśmy zobaczyć już efekt. Jeśli wody nie ma, no to mamy odpowiedź.

AdoKrycha007 24-08-2023 08:01

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
zajefajny zakład... nawet szczelności sprawdzić nie umieją.. :lol: podaj dane żeby inni tam nie jeździli.

hindus 24-08-2023 08:07

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Czasem nieszczelność znika jak się testuje próżnią (a tak robią te wszystkie automaty) bo np. zacieśnia się połączenie rurek i wszystko jest idealne. Albo przeciek jest bardzo mały. Natomiast przyzwoitość nakazywałaby nabicie przynajmniej z farbą żeby móc w razie czego szybko zlokalizować wyciek.

Asaro 24-08-2023 09:51

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Dziś rano klima działała przez pierwsze 20 km, auto było w cieniu przed startem auta. Wydaje mi się, że jak się rozgrzała to przestała chłodzić.

hindus 24-08-2023 10:01

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
No to sprawdź ten odpływ

Juzek 24-08-2023 11:42

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Wentylator się załącza?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

konieczko5 24-08-2023 12:11

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Sprzęgiełko się załącza?

Asaro 24-08-2023 14:11

Odp: Klimatyzacja nabita działała 30 minut
 
Przyczyna znaleziona! Sprężarka klimatyzacji się nie załącza (czasem odpali i chłodzi wtedy). Co w takim razie może być przyczyną tego, że sprężarka raz się załączy raz nie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.