Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie mogę sprawdzić poziomu oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294452)

mawm 05-04-2019 06:32

Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
Witam. Kupiłem S-max rok prod.2011 po kupnie nie mogłem sprawdzić poziomu oleju na bagnecie , bagnet jest suchy jak by nie było oleju (check engine) się nie zaświecił. Pojechałem do ASO na wymianę oleju przy odbiorze sprawdziłem bagnet i było ok. tzn. olej na bagnecie był. Po upływie 2 tyg. znowu sprawdziłem i było ok. ale po miesiącu sprawdziłem bagnetem stan oleju i pokazuje jak by go nie było bagnet suchy , ruszyłem silnikiem aby sprawdzić czy jest olej wyjąłem bagnet i był cały mokry od oleju czyli olej jest. Nie wiem co się dzieje.

woro_woro 05-04-2019 06:59

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
Pytanie, czy bagnet oryginalny i ma odpowiednią długość. Jak silnik jest po postoju, gdy obrócisz bagnet w swoim gnieździe i go wyjmiesz, to jest suchy, tak?

Danielo_82 05-04-2019 07:14

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
Tu masz 12 stron (i ciągle rośnie) wątku o mierzeniu oleju. W skrócie mierzysz zawsze na równym i najlepiej na zimnym silniku. I sprawdź bagnet, jak kolega wyżej podał czy jest taki jak w instrukcji auta podają.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Parch 05-04-2019 07:24

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3114673)
i najlepiej na zimnym silniku.

Ja tam wcale nie uważam, żeby tak było najlepiej.:wink:

Danielo_82 05-04-2019 07:45

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3114676)
Ja tam wcale nie uważam, żeby tak było najlepiej.:wink:

Bardziej chodzi o pewność, że cały olej spłynął do miski. Jak mierzę następnego dnia po jeździe to wiem że tak jest na pewno. Bagnet w EB wyskalowany jest co 100 ml więc tu wszystko ma znaczenie do poprawności i powtarzalności pomiaru.

mawm 05-04-2019 07:59

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
tak bagnet jest suchy

Bump:

Bump: Tak bagnet jest suchy

Bump:
Cytat:

Napisał woro_woro (Post 3114672)
Pytanie, czy bagnet oryginalny i ma odpowiednią długość. Jak silnik jest po postoju, gdy obrócisz bagnet w swoim gnieździe i go wyjmiesz, to jest suchy, tak?


Parch 05-04-2019 08:03

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
no to jak bagnet suchy, to możesz myśleć o remoncie.

Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3114682)
Bagnet w EB wyskalowany jest co 100 ml

Nie w każdym. A nawet jeśli, to jak jest susza, to czy się mierzy po 30 min., 6 godz, całym dniu, po nocy, czy jak tam sobie ktoś jeszcze wymyśli, to nic nie pomoże. Żadne zaklinanie rzeczywistości.


P.S. Akurat w 2.0 EB pomiar oleju nie powinien być żadnym wyzwaniem. Tam bagnet wchodzi właściwie pionowo w miskę, a nie jak w 2.0 Duratec po skosie

mawm 05-04-2019 08:29

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
to co silnik do remontu ?

lotek 05-04-2019 08:33

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
A sprawdzasz cały czas w tym samym miejscu postoju auta? I pytanie ile zrobiłeś km przez ten miesiąc?

mawm 05-04-2019 09:13

Odp: Nie mogę sprawdzić poziomu oleju
 
nie w różnych miejscach a zrobiłem 900 km.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.