Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Uszkodzone złącze USB w nawigacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238901)

Yakac 16-02-2016 17:13

Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Witam. Mam problem z wtyczką USB w schowku pasażera. S-Max z 2011r, Titanium, nawigacja kolorowa, dotykowa.
Skracając temat - w wyniku odwrotnego włożenia pendrive pogięły się blaszki. Wyprostowałem je jakoś i łączyły, ale ostatnio przestały i znów grzebałem przy tych blaszkach i jedna się złamała
I teraz pytanie - da się całą wtyczkę jakoś prosto wymienić, czy trzeba cały kabelek kupować?

latar 16-02-2016 17:27

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Wtyczka w USB ma 4 przewody (dwa na dane i dwa na zasilanie). Myślę, że spokojnie jak kupisz zwykły przewód i go utniesz to połączysz z tym w samochodzie. Gorzej, że trzeba będzie rozebrać schowek. Wydaje mi się, że z tym będzie najwięcej roboty.

Yakac 16-02-2016 17:54

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Dzięki Latar za szybką odpowiedź. Wtyczka jest łatwo dostepna, po otwarciu schowka wyciąga się cały plastik w którym jest osadzona, i potem wyciąga się z tego plastiku. Wygląda zwyczajnie całkiem.
Też myślałem żeby to obciąć i podlutować zwykłą wtyczkę kupioną np. w sklepie komputerowym. Tylko czy przy odcinaniu i lutowaniu nie odłączać czegoś np. bezpiecznika lub akumulatora, żeby się zwarcie nie zrobiło i coś nie uszkodziło.

latar 16-02-2016 19:40

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Tak na chłopski rozum to nie powinno tam być zasilania po wyłączeniu zapłonu. Inaczej podłączone urządzenie byłoby non stop zasilane drenując aku. Mój S-Max 10 dni poza domem więc nie mam jak sprawdzić ale pewnie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] będzie wiedzał.

Yakac 16-02-2016 20:13

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
wiesz dlaczego tak pomyślałem? bo jak prostowałem jedną z blaszek to było takie lekkie iskrzenie, widać było, ze tam musi być jakieś napięcie (wiadomo, że ten port ma własne zasilanie)

kleryk 16-02-2016 21:08

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Moim zdaniem jest zasilanie w momencie zaświecenia się radia bo kiedyś po samym otwarciu samochodu i zaglądnięcia do schowka zauważyłem ze odczytuje pendrive a na radiu tylko godzina się zaświeciła. Najbezpieczniej odłącz akumulator. Ale niech ktoś jeszcze potwierdzi.

Mario_Mario 17-02-2016 05:32

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Powiem tak,w sprzęcie zwarcie krótkotrwałe zasilacza na USB nic nie zrobi negatywnego. Jak montowałem tablet w poprzednim aucie i wyprowadzałem wszelkie złączki do schowka nad radiem,to zrobiłem zwarcie,chiński tablet przeżył. Więc bez obaw.Kupuj tanią zwykłą złączkę i dolutuj.

tomch77 17-02-2016 05:41

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Pytam z ciekawości. Chodzi o gniazdo USB w schowku, nie o wtyczkę?

Android

Yakac 17-02-2016 19:01

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
Tak, chodzi o o złącze USB, które jest w schowku przed nogami pasażera.
Dam dobrą radę - jak z niego korzystacie często to proponuję wsadzić w niego jakąś przedłużke i potem pendrive'y do tej przedłużki wkładać, żeby potem nie mieć takiego problemu jak ja.....

kleryk 17-02-2016 21:01

Odp: Uszkodzone złącze USB w nawigacji
 
A co tam często podpinać? Przecież wrzucasz muzykę na pena i na sporo czasu wystarcza ;-D

Bump:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.